Skocz do zawartości

Dosyć trudny błąd.


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć trudny błąd.Zanikanie hero w ścianie.Mam tak zrobione objecty:hero, hero_left, hero_stop, hero_stop_left, ziemia, pień.Ziemia i pień to są objecty solid(na których utrzymuje się object, który ma gravity).Pozostałe to hero, którym będzie się w grze chodzić.Hero jest to ruszająca animacja bohatera, która jak naciśnie się na right, to idzie w stronę prawo.Wtedy, gdy nacisne na right to ona idzie w prawo(wiec jest dobrze), a przy okazji rusza rękami i nogami{dlatego wydaje się że idzie(a o to mi chodzi)}.Wlepiłem też w <no key> klocek ,,Change the instance".W ,,change into" napisałem ,,hero_stop".Hero_stop to jest object który tylko stoi.W hero_stop wkleiłem w right też ,,Change the instance".W ,,change into" napisałem,,hero".

W ,,hero" wlepiłem znowu to samo tylko w ,,change into" napisałem left.Z hero_left oraz hero_stop_left zrobiłem tak samo.W wszystkich też poprawnie w step wlepiłem stript,, gravity" oraz w colsion ziemia

też script.Są poprawne, bo sprawdzałem.Jak włączam grę to wszystko idzie dobrze ale, gdy naduszę left

wtedy mi się obróci w lewo.To jeszcze jest dobrze.Ale gdy potem spowrotem naduszę right to postać mi

się obróci w prawo, ale 0.4 bohatera wlatuje mi w object ziemia.Wie ktoś może jak temu zaradzic? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze zamiast nowego tematu,bo po co mam zaśmiecać forum jak mogę tutaj napisać.

W uploaderze Geork jest plik super gra(nie będziecie mieć problemu z szukaniem bo jak dotąt to jest tylko

jeden).Ustawiłem w room1 że kamera ma chodzić za graczem, ale nie jest(chociż że ustawiłem)cały ekran.

Chyba coś źle jest ustawione w views, bo zamiast ma być cały ekran to jest po bokach czarne(z resztą sami zobaczcie).Naprawcie albo chociaż powiedzcie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...