Skocz do zawartości

Zablokowane Zabezpieczenie gry


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, nie wiem jak zabezpieczyć grę przed dwukrotnym uruchomieniem, czyli chodzi o to, aby nie można było w dwóch okienkach uruchomić tej samej gry.

Kombinowałem z rejestrami, robiłem tak, że jak uruchamia się gra to wpisuje do rejestru "uruchomiona", jak wyjdziemy z gry to wpisuje "nie uruchomiona", jednak jak gra się zawiesi, to rejestr się nie zmieni i później już nie będziemy mogli uruchomić gry, bo będzie wpis "uruchomiona" :)

Macie jakieś pomysły?

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest prymitywny (ale jak ci się sodoba to mów):

 

-Musisz dezaktywować możliwość wyłączenia gry przyciskiem X lub ESC

-Dać że po włączeniu gry z sekrytnym mijescu tworzy się notatnik o wpisie 1

-Po wyłączeniu gry notatnik zapisuje się jako 0

 

-Gre można włączyć tylko gdy notatnik w sekrtenym miejscu ma wartość 0

Dzięki temu będzie można włączyć jedna grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ikonce gry powiesić wielką tabliczkę z napisem "Nie uruchamiać dwa razy", albo usuwać grę po uruchomieniu żeby nie można było jej włączyć znowu.

 

Najlepiej sprawdzić przez dll'ka czy program nie jest już uruchomiony, a gdy jest, zakończyć gierę i powiedzieć "papa" :P.

Tylko po co zabezpieczać przed dwukrotnym uruchomieniem? Jak komuś się zdarzy to się stanie i tyle, nie ma sensu się zajmować takimi bzdurami :P.

 

@Shylios: Spadłem z krzesła gdy to przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić tak jak robisz tylko że aplikacja gdy uruchamia się to zmienia wartość w rejestrze na "nie uruchomiony" i później po 1-3s sprawdza czy ta wartość dalej jest "nie uruchomiony", jeśli tak to się uruchamia. Teraz po takiej akcji trzeba dopisać linijkę która by zmieniała cały czas na "uruchomiony" jeśli jest inaczej. W ten sposób 2 aplikację się nie uruchomią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest prymitywny (ale jak ci się sodoba to mów):

 

-Musisz dezaktywować możliwość wyłączenia gry przyciskiem X lub ESC

-Dać że po włączeniu gry z sekrytnym mijescu tworzy się notatnik o wpisie 1

-Po wyłączeniu gry notatnik zapisuje się jako 0

 

-Gre można włączyć tylko gdy notatnik w sekrtenym miejscu ma wartość 0

Dzięki temu będzie można włączyć jedna grę...

 

Na ten pomysł to ja już wpadłem, tylko że zapisywanie w rejestr, ale pomyśl co będzie jak klient nie wyłączy gry tylko zrobi restart kompa przy włączonej grze? Nie zmieni mu się wartość w rejestrze i nie odpali gry. Czytaj uważniej posty, bo to wszystko napisałem wcześniej.

 

Tylko po co zabezpieczać przed dwukrotnym uruchomieniem? Jak komuś się zdarzy to się stanie i tyle, nie ma sensu się zajmować takimi bzdurami

 

To nie jest bzdura, bo akurat w moim przypadku jest to cholernie ważne, nie wiesz do czego to potrzebuje B)

 

OK poszukam na forum GMC o tym dll'u, może faktycznie znajdę jakiś :D

Anyway thanks :)

 

EDIT: Tymek ma racje :D THX, ale i tak poszuklam dlla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Quetzacotl. Czytałem trochę o tym na forum, akurat tego tematu nie znalazłem, za to wyczytałem, że ponoć .dll można napisać swój i podstawić "zhakany". Pisali, że najlepszą metodą jest jednak ukrycie albo pliku .txt, albo po prostu zapisywać dane w rejestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee no ja przecież wiedziałem, że zaraz zrobi się tu gorąco :)

Chyba stworze sobie nowy profil i na nim będe zadawał pytania :D [joke]

Potrzebuje tego nie do Infect Online, nie do HS, tylko do czego innego. Dowiecie się z czasem :thumbsup:

OK można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...