Skocz do zawartości

Różne Pytanka


Wolfoxer

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby oszczędzić zaśmiecaniu forum istnienia postanowiłem założyć topic w którym będe podawał jedynie aktualne pytania, swoje posty będziecie mogli zmieniać (gdy będziecie chcieć dać nową odpowiedź). Mam nadzieje że nie będzie tu off-topu

no więc

Lista Pytań:

<><><>

Intro

Przezroczystość : Jak można wybrać kolor który ma oznaczać przezroczystość (domyślnie jest to lewo-dolno-kratkowy :) )

Na Haju :) : Jak zrobić żeby cała gra zmieniała kolory na najróżniejsze!

If litera_check: wiem jak jest w kodzie np ctrl : if keyboard_check(vk_control), jak jest jakas litera?

<><><>

Troszke nie na temat:

<><><>

<><><>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To dawaj chociaż nowe pytania w postach, bo tak to nie wiadomo o co chodzi, a jak ktoś będzie szukał odpowiedzi po forum to też się nie połapie co i jak. Pomyśl o takich, co za rok będą przeszukiwać to forum w poszukiwaniu odpowiedzi jak zrobić naćpany ekran gry i znajdą taki mątlik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy i nie wiem jak zrobic blokade. Moze ten temat byl juz poruszany ale nie znalazlem. Jak chce wstawic blokade to albo mam rysunek bloku i nie blokuje, albo nie mam rysunku ale blokuje. Jak ktos chce mi pomoc to niech napisze dokladnie jak si to robi albo pokaze gdzie jest to napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba :) wystarczy dać solid, tak jak mówiłeś, i przy kolizji z nim dać jakąkolwieg akcję.

 

A gdzie mam zaznaczyc to solid :blink: . Jak juz pisalem jestem naprawde poczatkujacy. Jakbys mogl dokladniej wytlumaczyc :crying:

 

 

Juz znalazlem :) Dzieki za pomoc !!

 

Ale teraz mam inny klopot. Jak wjade w (niektore) przeszkody to moja postac sie blokuje. DLACZEGO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąkolwieg

Ty zamiast się uczyć matematyki na wyższy poziom niż masz, powtórz jeszcze raz wszystko co miałeś z polskiego :) . Jak tak czytam ten wyraz, to mam nadzieję, że wyjdzie ci to na dobre i wcale tego złośliwie nie mówię ;p .

3. Jak zrobic zeby po strzeleniu w przeszkode np. 3 razy ona sie rozwalila?

To już elementarna wiedza zwana zmienne i if. Zrób przy każdej kolizji z pociskiem dodawanie do zmiennej np. a wartości 1 i sprawdzanie, czy zmienna a ma wartość 3, a gdy tak, to niszczenie obiektu. To można nawet na klockach zrobić, mianowicie SET THE VARIABLE i reszta klocków z VAR w ikonce. Wystarczy pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...