Skocz do zawartości

Kombinacja z DEPTH'ami


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko:

Jest objekt kwadrat, którego depth wynosi 0 i rzuca on cień, czyli:

 

draw_sprite_ext(sprite_index, -1, x+10, y+10, 1, 1, 0, c_black, 0.5) // Rysowanie jego cienia

Cień rysowany jest jako pierwszy, tak aby znajdował się pod spodem, czyli narysowywujemy na niego sprite "kwadrat":

draw_sprite_ext(sprite_index, -1, x, y, 1, 1, 0, c_white, 1) // Rysowanie sprite'a

 

Teraz objekt trójkąt o wartości depth 1 w momencie jak wejdzie na kwadrat, to znajdzie się pod nim ( ponieważ ma depth równy 1 ), ale niestety znajdzie się również pod jego cieniem, a mi chodzi o to, żeby objekt trójkąt był pod kwadratem, ale nad cieniem - NIE TWORZĄC PRZY TYM DODATKOWEGO OBJEKTU ODPOWIEDZIALNEGO ZA CIEŃ. Mógłbym oczywiście stworzyć objekt kwadrat_cien i dać mu depth 2, ale mi nie o to chodzi.

 

Próbowałem takiej trochę śmiesznej sztuczki, ale nie wyszło :) W draw_event kwadrat:

 

depth = 2
draw_sprite_ext(sprite_index, -1, x+10, y+10, 1, 1, 0, c_black, 0.5) // Rysowanie jego cienia

depth = 0
draw_sprite_ext(sprite_index, -1, x, y, 1, 1, 0, c_white, 1) // Rysowanie sprite'a

 

Czy jest to w ogóle możliwe, aby manipulować depthem podczas rysowania w jednym objekcie? Czy tylko zostaje możliwość dodatkowego objektu odpowiedzialnego za cień?

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czytając pierwsze zdanie już wiedziałem o co się spytasz. :D Też się nad tym męczyłem i niestety sądzę, że się nie da. :( Może jeszcze jakiś inny sposób. Ewentualnie zawsze możesz stworzyć dodatkowy obiekt, który będzie rysował wszystkie cienie obiektów jakie chcesz. Zawsze to lepiej niż robić osobny obiekt dla każdego cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...