Skocz do zawartości

Battle-X (Warzone)


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Teraz, gdy już przebrnąłem przez jedne z najtrudniejszych rzeczy, mogę oficjalnie ogłosić zapowiedź gry:

 

BATTLE-X (WARZONE)

 

Gra jest konwersją z gry bitewno-figurkowej Warzone na gre PC-Single/Multiplayer.

Prace są narazie w fazie początkowej ale już jest opracowane wiele szczegółów, które powstaną niebawem.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronce - My Webpage

 

Pozdrawiam :)

 

P.S.: Nie spodziewajcie się po stronce czegoś rewelacyjnego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warzone grałem prawie 10 lat temu :) gdy jeszcze kompa nie miałem puzniej jak już zakupiłem owe cudo techniki zawsze pragnołem zdobyć gre Multiplayer z podobnymi zasadami rozgrywki ale tylko do tej pory ukazaly sie 2 gry i to z 96 i 98 roku. Najlepszą z nich była gra W40k Chaos Gate. A wspomnienia o warzone nie przemineły około roku temu planowałem napisać w php konwersje ale po kilku próbach doszedłem do wniosku ze nie bedzie żadnej satysfakcji z rozgrywek poniewaz nie bedzie mozna grać w czasie rzeczywistym z jakimś graczem a pogawędka w trakcie sesji jest miłym urozmaiceniem :)

Teraz gdy miną mniej więcej rok od tamtej pory pomyślałem może zrobić coś takiego w Delphi, zaczołęm poszukiwania jakiś kursów itp.. i przypomniałem sobie że jest RPG Maker a gdy szukałem jego natknołem sie na Game Makera.

Postanowiłem sprawdzić co ludzie tworzą tym czy są zadawalające rezultaty, okazło się że tak. I tak postanowiłem stworzyć Warzone na PC 2D a w przyszłosci gdy wszystko bedzie działac jak nalezy przygotować modele do wersji 3D.

 

I tak z dniem dzisiejszym jest juz 5% :P projektu ale to moje dziwne wyliczenia bo w to wliczyłem single player,edytor plansz i multi player :)

 

Nic to ide dalej robić a nie tu opowiadać bajeczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jest ktos kto wie co to Warzone :P hehe

Mi pozostaly chyba tylko 3 figurki oraz 3 podreczniki :) Główny +2 dodatki :) hehe to były czasy :)

 

A co do gry postepy idą teraz troszke zwolniłeem ale to tylko dlatego ze przerabiam niektore skrypty wczesniej napisane bo zastosowałem nowe rozwiazania bo chce aby jak najdokładniej odzorowac zasady gry :)

 

Wiem ze nie bedzie strachu ale zapewne to nie wszystkie braki a i moze samodzielnego uzbrajania będą gotowe odziały ale w róznych wariantach i cennach które sa równiez wziete z orginału ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do was znacie moze osoby które grywały w Warzone

moze jakies forum jest czesto uczestrzane bo tą gre tworze dla takich osób co kiedyś pogrywały w to w realu a teraz nadaży im się szansa przywołać wspomnienia :)

oczywiście osoby które nieznają realiów warzone też znajdą tu coś nowego bo wiele motywów nieznajdziecie w innych grach wiec dla takich osób bedzie być może to ciekawostką a zarazem może wciągnie do rozgrywki

wiele osób niestać na figurki a by chciały w cos takiego pograć może siegnąc po moją gre i prawie będzie się miało to samo.

Lecz nic nie dorówna bataliom z real'a :) Cola kostki, podręczniki i tak dalej...

eh wspomnienia :P

 

Nic to jak znacie kogś kto pogrywał kiedys w realu a by chiał teraz Online mozecie mi zapodać jakiś kontakt z tymi osobami. Najbardziej by się mi przydała osoba chętna do spisywania danych z podręcznika :P bo to mozolna praca która tylko mnie odciąga od pisania skryptów a jeszcze pracuje wiec czasu mało :( a sam robię tą gre, SLy troszke mi pomógl na początku ale teraz niestey jestem sam :P

 

No mam dziewczyne :P i ona też mnie odciąga od pisania :twisted: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wstrzymałem postęp budowania gry z 2 przyczyn jestem chory :( łeb boli i nie moge myśleć (hmm czy ja kiedy kolwiek myślałem :P ).

Druga przyczyna musze wszystko przebudowac co do tej pory napisałem :( dla tego ze jezeli bede chciał odzorować wsyzstkie warianty gry warzone to moze spowodowac wielki spadek wydajnosci gry juz teraz przy testach niektorych rzeczy moj komp sie przycinał wiec musze niektóre rzeczy zastąpić czymś nowym.

Pomyślałem o wprowadzeniu paru elementów z gier RTS gdzie mozemy budowac odziały dowoli tak jagby z jednego objektu mozna stworzyc nawet 100 a kazdy bedzie miał odzielne życie i inne zmienne które sie zmieniają.

 

Przykład: w warzone jest 6 stron konfliktu kazdy ma po 3-4 typy odziaow odzial moze liczyć sobie od 2 do 12 jednostek + sierżant + model pojedynczy

wiec wychodzi ze bym musiał zrobic dla jedej ze stron około 56 objektów co daje nam 336 objektów na samą podstawe nie liczac maszyn i bochaterów itp..

 

dzieki trybowi RTS zamiast tworzyc 12 objektów na jeden odzial tworze jeden i klonuje :P a jak ktos sobie zazycyz 2 odzialy po 12 figurek to tez juz nie problem :)

 

Nic to ide dalej się kurować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eh jak na chwile obecna przewiduje demko za okolo miesiac ale finalna gra powinna powstac gdzies na gwiazdke :(

 

Biorąc pod uwage ze to moja 1-sza gra w GM :) to odrazu wiekszych gabarytów,

nieprzepuszczałem że nawet jak już napisze głowny engin to będzie nadal tak trudno pisać :blink: najgorsze jest wprowadzanie danych z podręcznika bo zauważmy ze jest mnustwo broni okolo 10 sztuk na kazda organizacje a i niektore maja dziwne swoje właściwości ajeszcze do teego inne ekwipunki :huh: i wszystko musze przepisac z podreecznika anastepnie zamplementowac w kodzie gry a powim tak ze najnowszy podrecznik warzone 3.edycja ma prawie 600stron :D

1-edycja ma zaledwie okolo 150 +3 dodatki po 30-50 stron :D wiec sami rozumiecie dlaczego to takie monotonne i czasochlonne a całych dni nie moge poswiecic na pisanie jeszcze musze przeznaczyc czas na codzienne życie

 

Sumując moge powiedzieć tak gra wyjdzie na pewno a żebym padł :D niepoddam się chce zrealizować swoje jedno z nielicznych mażeń :) ale kiedy to nastąpi ? powinno niebawem mam nadzieje :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, warzone, warzone... aż się łezka w oku kręci... jak ją dokończysz to ściągam bez gadania :w00t: pamiętam jak godzinami graliśmy w to z kumplami... a mój zestawik - naprawdę cudo... chyba każdy z graczy uważał swoje figórki za skarb - jeździłęm po nie nad może ... stare dobre czasy... a więc pracuj bracie, pracuj to zarobisz jeszcze na buttonka u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...