Skocz do zawartości

Zablokowane Kilka pytań


Danielus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań:

1. Co wpisać w view ---> Object following tak aby postać była przy poruszeniu w centrum ekranu

 

2. Jak zrobić coś takiego że gdy jest sie w kolizji z jakimś przedmiotem i naciśnie sie jakiś przycisk to zostaną wykonane jakieś akcje. :)

 

3. W grze mam kilka obiektów które sie przełanczają po zmianie kierunku. Chce zrobić by obraz sie przesówał za bohaterem(pytanie 1) więc wstawiam nowy obiekt który jest nie widzialny i który leci za bohaterem. aby leciał za każdym obiektem bohatera musiałem dać 4 razy że ma lecieć za określonym obiektem.

I tu mam problem gdyż gdy np. wcisne strzałke w lewo to pojawia sie komunikat o błędzie że obiekt niewidzialny nie może lecieć za obiektem który przedstawia bohatera gdy jest on zweócony w prawo bo nie ma go na planszy. Co zrobić żeby ten błąd sie nie pojawiał??

 

move_towards_point(boh_right.x,boh_right.y,2)

 

Tego kodu używam. :D

Można go zastąpić jakimś innym??

 

 

Bardzo prosze o odpowiedź B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybiore ale obraz działa w ten sposób że gdy dotre do krawędzi to obraz sie przesówa aż dotrze do pleców sprit'a a ja chce żeby on był na środku ekranu.

 

2.chyba nie zgadne :crying:

 

3.Chce żeby bohater był na środku ekranu ale ponieważ jest on w kilku obiektach(góra, dół, lewo, prawo) to nie moge go wybrać w object following. Zrobiłem więc nowy obiekt(niewidzialny) który podąża za bohaterem i przesówa obraz.

Ponieważ mam kilka obiektów to do każdego z nich zamieściłem kod który podałem wyżej i teraz za każdym razem gdy zmienie kierunek bohatera to wyskakuje błąd że tn obiekt nie może podążać za bohaterem np. bohater jest odwrócony w prawo to błąd pokazuje że obiekt niewidzialny nie może podążać za obiektem pokazyjącym bohatera który jest odwrócony w lewo.

 

Było po polsku?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...