Skocz do zawartości

Silnik walki (RPG)


Bada Daba Dablju

Rekomendowane odpowiedzi

Któś mógłby mi dostarczyć silnik walki z expem, czyli np za zabicie potworka dostaniemy 20 exp, kumuluje sie to nam w 100 i zdobywamy 2 lvl, nastepnie silnik walki, klikam prawym przyciskiem na potworka i zaczyna się atak, zaatakować mogę tylko jak podejdę, i oczywiście silnik HP, aby on też mnie atakował. Ma ktoś taki skrypt? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa podstawy :) POszukaj na google kursów itp rzeczy o GM poczytaj wszstko na tej stronie i spojrz w przykaldy. Tym sposobem w miare szybko sie nauczysz wszystkiego i wykonanie takiego "silnika" to będzie pestka ;)

P.S

Nie pisz "silnika". Silnikomanii mowimy STOP !. :) Skoncentruj sie na samej grze. Pomysl co tam potrzebujesz, zrob sobie plan prac i koduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam, Pieter6 okazał się być bardzo uczynnym człowiekiem! Niech pan (przepraszam, miałem nie mówić :P), lepiej zrób w sygnaturze podziękowania, każdy, a bynajmniej ja będę Ci dziękował, i jeżeli ten przykład wpłynie, będę Tobie wdzięczny na wieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko moja praca ale i Pabla... Pomógł mi niesamowicie z chodzeniem komputera (NPC)...

 

EDIT:

Dobra zostanie przyjęty czy nie masz go tutaj... więcej ci nie pomogę z tym... to jest praca moja oraz Pabla i oczekujemy dodania do creditsów :)

 

https://gmclan.org/up44_11_tibia_atak.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... faktycznie zrobiłem żeby NPC śledziło gracza, nawet zrobiłem wymijanie przeszkód ale to juz nieco słabe. (a czego się spodziewaliscie że zaraz machniemy silnik RPG gotowy?? moim zdaniem to takie napisanie gotowego silnika czegos tam (min. Systemu walki) to jest złe bo się chłop nie nauczy tylko skopiuje :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...