Skocz do zawartości

Aktywacja/deaktywacja


Choosen

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na takie coś, ale nie wiem czy zadziała...

Jak dajesz obiektowi deactive/active nie dawaj true czy false tylko jakąś zmienną, np acti. Czyli jeśli acti=1 to true, a jeśli acti=0 to false. Później tylko dajesz:

//w danej chiwli:
if acti=1
{
instance_destroy()
}

Jakoś tak pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wykonanie algorytmu nie stanowi dla mnie problemu.. miałem tylko nadzieję, że da się uniknąć nadmiarowości danych bo przecież taka zmienna na 100% istnieje tylko mark jej nie udostępnił. Skąd to przypuszczenie ? No przecież on na takiej samej podstawie stwierdza czy dany obiekt ma wykonywać swoje zaplanowane akcje czy też nie... Trudno, jak słusznie zasugerował Serge przyjdzie mi stworzyć własną zmienną w kilku tysiącach kopii :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ale...

 

Po pierwsze jak chcesz zniszczyć obiekty aktywne i zostawić nieaktywne, to przecież nie ma kłopotu, ponieważ obiekty nieaktywne są poza zasięgem wszystkich funkcji, za wyjątkiem tych instance_activate.

 

A po drugie, to możesz od biedy sprawdzić aktywność za pomocą instance_exists( id_obiektu ) i obiekt nieaktywny będzie traktowany jako taki, którego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz.. całe zamieszanie wynikło niepotrzebnie bo stworzylem temat zanim sprawdzilem na czym to dezaktywowanie wlasciwie polega.. założyłem, że obiekty są rysowane ale statyczne. Okazuje się, że one nawet nie rysują swoich spritów a co za tym idzie cała operacja traci dla mnie sens :-) Mimo wszystko dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...