Skocz do zawartości

Potrzebuję przezroczystej tekstury obiektu w "dynamicznym" miejscu


Qbi Wan

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

 

Mam taki problem: potrzebuję "przeniknąć" obiekt w polu pod kursorem, by widać było obiekty ukryte pod nim. Myślałem czy można zwyczajnie dać okrągły obiekt pod kursor z maską? Może jest jakaś funkcja mogąca ukrywać część obiektu.

 

Zdarza mi się dennie tłumaczyć. Jeżeli i teraz mi nie wyszło dajcie znać, rozrysuję to (schematy mi lepiej wychodzą :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję... To jest kilka sposobów na to... Jeden z prostszych, a drugi trudniejszy, ale również do osiągnięcia.

 

1. Używać oddzielnych obiektów o różnej głębi i przypiąć je do naszego głównego bohatera.

 

2. Skorzystać z dobrodziejstw D3D i rysować obiekty w przestrzeni 3D, jednak z projekcją ortogonalna.

 

 

EDIT: Ok, teraz zrozumiałem ocb. : D

 

Można też zrobić to w inny sposób: np.

GML
if(mouse_x > bbox_left && mouse_x < bbox_right && mouse_y > bbox_top && mouse_y < bbox_bottom) {

// ...

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, mgła wojny ("war fog")?

tworzysz surfacesa przykrywającego viewa, wypełniasz go czarnym kolorem, następnie wycinasz z niego jakimś białym sprajtem z blendingiem subtractywnym kształt i alfe, po czym rysujesz surfacesa na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówicie :D Ta (ustalmy wg schematu Darkhog'a) warstwa 2 miałaby też mieć ( :P ) kolory transparentne.

 

Konrad-GM:

 

Można też zrobić to w inny sposób: np.

 

GML
if(mouse_x > bbox_left && mouse_x < bbox_right && mouse_y > bbox_top && mouse_y < bbox_bottom) {

// ...

}

 

Nie bardzo wiem co to znaczy, raczej korzystam z puzzli "podnieś/ przenieś" :jezor: Jakbyś podał mi wytłumaczenie tego kodu byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...