Skocz do zawartości

Unformat


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

zrobiłem po pijaku* szybki format dysku nie tego co chciałem. Nie jest tak źle, bo "szybki" - powtarzam. Z tego co wiem da się z tego odzyskać nawet drzewo katalogów.

Tak więc naściągałem masę softu, ale w każdym przypadku chcą żebym udostępnił jakąś partycję (inną) w którą odzyskiwane dane miały by się zapisywać. Problem w tym że ten sformatowany dysk jest największy jaki mam (640GB), posiada jedną, w całości wypchaną danymi partycję, i nie mogę czegoś takiego zrobić.

Stąd pytanie: czy jest jakaś droga pozwalająca odzyskać dane ograniczając się tylko do tego dysku?

 

*(składaliśmy z kumplami kompa na lanie, i podłączyłem swój dysk żeby zgrać oprogramowanie "must have" świeżo po instalacji Windowsa, które owo posiadałem, no i jakoś tak wyszło).

 

@Edit: NTFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do tematu:

Sformatowałem dawno temu dysk instalując na nim linuxa, ale nigdy nie odpalałem maszyny po tym formacie, więc dane w zasadzie powinny byc nietknięte - Jaki program do unformata polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji linuxa może być ciężko odzyskać dane. (pod windą). Tablica partycji i drzewo katalogów na bank sobie poooooszły. W dodatku instalacje linuxa mogła nadpisać niektóre pliki. Doliczmy to tego inny system plików i będzie trudno odzyskać 100% danych nie mówiąć już o sprawnym systemie sprzed formatu. By spróbować odzyskać niektóre dane możesz uruchomić np. Recurva, Paragon rescue Kit, EassosRecovery itp. i pzeskanować dysk pełnym trybem (potrwa z kilka godzin). Coś sie uda odzyskać na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji linuxa może być ciężko odzyskać dane. (pod windą). Tablica partycji i drzewo katalogów na bank sobie poooooszły. W dodatku instalacje linuxa mogła nadpisać niektóre pliki. Doliczmy to tego inny system plików i będzie trudno odzyskać 100% danych nie mówiąć już o sprawnym systemie sprzed formatu. By spróbować odzyskać niektóre dane możesz uruchomić np. Recurva, Paragon rescue Kit, EassosRecovery itp. i pzeskanować dysk pełnym trybem (potrwa z kilka godzin). Coś sie uda odzyskać na pewno :)

NTFS, Nie chodzi mi o system tylko pliki ktore na nim były. Dysk ma dosłownie 15 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...