Skocz do zawartości

Otwieranie linku nie wpływające na tryb pełnoekranowy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się (jeżeli to coś zmienia to mam GMS) otworzyć link bez zamykania fullscrena? Bo jak użyję:

GML
url_open_ext("http://www.x.pl", "_blank");

to fullscreen w grze się zamyka :/ W wielu grach nie zrobionych w GM(np: Battlefield Bad Company 2) jest tak, że zostaje tylko "zrzucony na pasek", a potem jak klikniemy to nam z powrotem otwiera na cały ekran. Czy da się to zrobić w GM:S? Ew. czy są jakieś DLL-ki pozwalające na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie będzie tak, że jak zminimalizujesz grę to ona znów wejdzie na ekran??

A zresztą zaraz sprawdzę obie opcję i odpiszę.

 

@e: Sposób ze sprawdzanie fullscreenu działa ok, i nie jest chyba tak zły optymalny(bo wyskakuję że mam większą średnią FPSów, niż bez tego i nie mogę sprawdzić XD). Dziękuje, do zamknięcia :)

Jak ktoś potrzebuję, kod:

GML
///Check Fullscreen

if!(window_get_fullscreen())

{

window_set_fullscreen(true);

};

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeśli jesteś w trybie pełnoekranowym, to może działać w nim tylko jednak aplikacja na raz. Jak otworzysz przeglądarkę to jaka by to gra nie była, gra się zminimalizuje czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windows 8 wszystko działało, ale na XP cały czas mi wywala tą grę. Znaczy jak włączy się przeglądarka to od razu zasłania ją gra :/

Jest może jakaś funkcja do GMS sprawdzająca czy okno jest wybrane(aktywne, na wierzchu etc.)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...