Skocz do zawartości

Screen save part


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już trzecie pytanie dotyczące mojego animatorka, i prawdopodobnie ostatnie. Mianowicie - jak zapisywać screenshoty z określonej części ekranu do GIF-a? Wiem, można screen_save_part(), ale kompresji w tym nie ma i przez to mamy ogromny plik, który po odczytaniu w notatniku ma strukturę jak zwykła bitmapa.

 

Dlaczego potrzebuję kompresji? Mamy biały obraz w wielkości 1*1 pikseli, w kolorze białym.

 

Zapisany w formacie GIF za pomocą animatora i odczytany w notatniku ma taką treść:

GIF89a  đ  ˙˙˙   !ů     ,       D;

A zapisany w formacie BMP:

BM:       6   (                  Ä  Ä          ˙˙˙

Mamy niewielką różnicę w długości pliku, która zamienia się w ogromną przy plikach wielkości 320*240. Pomóżcie, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze juz wczesniej chyba Maximal pytal o taki converter, ale u niego on bodajze nie zadzialal. Poszukaj na GMC, tam powinien byc dll do tego.
Masz rację, potrzeboałem tego do SDS, ale niestety coś było nie tak... Tak czy siak, oto link: http://windapple.gmxhome.de/ImageConversion.zip :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisywanie do GIF jest nieopłacalne, bo GIF to przestarzała kompresja, obsługująca 256 kolorów, na dodatek pod patentem (który już chyba wygasł). Lepiej brać PNG. Też bezstratna kompresja, a mocniejsza i obsługuje 32-bity kolorów (czyli 24-bity + kanały alpha). Ewentualnie, do animacji polecam MNG. Jest to samo co PNG tylko animowane. Szkoda tylko, że tak mało popularne ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się np. programikiem bmp2png. Dodaj obsługę go w swoim programie i już. Chyba umiesz korzystać z execute_shell

Jasne. Będę się cackał, dokładając do swojego programu konwerter. Chciałem tylko, by zapisywało Screeny w formacie Gif98 - odpowiedzi nie dostałem ani jednej. Tylko off-top o innych formatach i dwa posty o treści "poszukaj sobie DLL-a". Zwykły program graficzny to każdy sobie może zrobić w GM-ie, animator to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dostałeś konkretną odpowiedź -> bez dll'a nie dasz rady. Chyba nie sądziłeś, że ktoś to nie miał bezpośrednio do czynienia z tym problemem, to zaraz poleci na oficjalne forum, poszuka takiego dll'a, a potem zrobi przykład jego użycia, załaduje do uploadera, by ostatecznie zarzucić linkiem w tym temacie?

 

Jedynie co tu jest nie tak, to posty Marmota, który poleca PNG, a nawet nie zauważył, że chodzi o animację. TROLL! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...