Skocz do zawartości

Zmiana wartości w 3D


TheLukLook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj mam taki problem, że nie wiem całkowicie jak zrobić w 3d, aby pokazała mi się wartość np. 0/5 (załóżmy ilość karteczek do zebrania; prawy górny róg). Jeżeli nie zdobędziemy wszystkich karteczek (5/5) to nie otworzy nam się przejście. Jeżeli podchodzimy do karteczki i jesteśmy dość blisko niej to chciałbym, aby pojawiła mi się rączka (nie w 2d, bo to umiem), która oznacza, że mogę zebrać tą karteczkę (kiedy kliknę wartość się podnosi). Kiedy jakąś karteczkę zbierzemy pojawia nam się jakiś obiekt w wybranym miejscu czyli create i jakiś kod. Chcę aby ten obiekt pojawił się nie ze względu na daną karteczkę tylko obojętnie jaką. Chciałbym również żeby pojawiała się muzyczka np. 1 karteczka badymc 2 muzyczka loop pierwszej+bum itd. Coś w stylu slenderman, ale mam zamiar coś innego z tego wykorzystać.

 

Mam nadzieję, że nie wymagam zbyt dużo i dostanę odpowiedź jak najszybciej. Proszę o opisanie gdzie i jaki kod mam wkleić, bo jestem w tym zielony (uczę się 2 lata z przerwami).

Piszę teraz grę, ale do skończenia brakuje i to sporo.

 

 

PS: Jak ktoś chce zobaczyć na jakim etapie jestem, chce ze mną współpracować, czy też chce mi pomóc w sposób podsyłając mi różne ciekawe poradniki, które bym mógł wykorzystać, poprawki co do gry, jakości, proszę o kontakt tutaj na gmclanie lub http://www.youtube.com/user/TheLukCraft . Bóg zapłać za chęci xD

 

etap gry: http://www.youtube.com/watch?v=qrk16dUHbss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykłe draw_text(0,0,"Zebrałeś "+string(zmienna_zebranych)+"/5 kartek"). Ale przed tym trzeba wyłączyć tryb 3D, znaczy się ustawić d3d_set_projection_ortho().

 

Poza tym zostaw GameMaker. GM nie jest do 3D. Unity jest do 3D... ach sorry... nie możesz znaleźć cracka do Unity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykłe draw_text(0,0,"Zebrałeś "+string(zmienna_zebranych)+"/5 kartek"). Ale przed tym trzeba wyłączyć tryb 3D, znaczy się ustawić d3d_set_projection_ortho().

 

Poza tym zostaw GameMaker. GM nie jest do 3D. Unity jest do 3D... ach sorry... nie możesz znaleźć cracka do Unity?

 

 

1. W Game Makerze 8.0 można robić gry 3d i uważam, że jest dobre.

2. Mam oryginalny klucz do 8.0!

3. To mojego kolegi Łukasza konto na chomikuj!!! On jest moim menagerem.

4. Nie wtrącaj się w cudze sprawy, bo założę się, że masz piracki system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...