Skocz do zawartości

Generator Objektów


Danieo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pewnie zaraz mnie wszyscy wyśmiejecie. Jestem początkującym użytkownikiem Game Maker'a i dopiero zaczynam się uczyć GML'a.

Robie swoją mini gre gdzie celem jest zbieranie owoców spadających z drzewa. Otóż mój problem jest taki że nie wiem jak zrobić generator szukałem skryptów ,kursów itd.

i nic nie znalazłem oprócz tego LINK tylko że jak skonfiguruje wszystko to zaraz wywala błąd w compilerze że jest z nim coś nie tak ( 1 linijka ( Podmieniłem "objtoplace" i "whichobject" na mój objekt ( owoc1 ) a współrzędne wpisałem (za pierwszymrazem owoc1.x i owoc1.y , a za drugim współrzędne strefy generowania ale ciągle wyrzuca błąd) Moglibyście mi pomóc i wytłumaczyć oco chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz mnie wszyscy wyśmiejecie. Jestem początkującym użytkownikiem Game Maker'a i dopiero zaczynam się uczyć GML'a.
Trolle są wszędzie, nie należy się nimi przejmować.

 

instance_create(...)

random(...)

Te dwie funkcje zdecydowanie wystarczą.

 

Przykład:

GML
// n' Alarm

instance_create(random(room_width), 0);

alarm[0] = room_speed*.5;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podajesz losowe x i y przy instance_create.

GML
instance_create(random(szerokość strefy)+przesuniecie, random(wysokosc strefy)+przesuniecie, obj_japko)

Najlepiej rozrysuj sobie to na kartce, np jeśli chcesz żeby owoc tworzył się w kwadracie 100x100 którego lewy górny róg jest na pozycji x:200 y:50

GML
instance_create(random(100)+200, random(100)+50, obj_japko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...