Skocz do zawartości

Idzie stworzyć gre na konsole?


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś chyba się natknołem na jakiś program do robienia geir na psx'a ale co to było a więc prosze o nazwy najlepiej z linkami do Programów które umożliwiają tworzenie w prosty sposub (jak GM) gier na konsole o jakie konsole mi chodzi: Playstation One, Pegazus a właściwie to wszystkie. No może z wyjątkiem NEXTgen'ów (PS2,4 Xibox1,360,NGC)

 

dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to byłby wypas prosze poszuakj albo chociarz nazwe sobie przypomnij.

Nadal czekam na inne programy bo coś takiego szczerze muwiąc chciałbym zrobić gierke na pegazusa bo bym za grosze mugł sobie konsolkem kupic i grać ;) ale na PS też mam konsolke a i od czego są emulatory a więc jestem otwarty na wszelkie mproste sposoby robienia gier na konsole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba się natknołem na jakiś program do robienia geir na psx'a ale co to było a więc prosze o nazwy najlepiej z linkami do Programów które umożliwiają tworzenie w prosty sposub (jak GM) gier na konsole o jakie konsole mi chodzi: Playstation One, Pegazus a właściwie to wszystkie. No może z wyjątkiem NEXTgen'ów (PS2,4 Xibox1,360,NGC)

Zadnego proga nie znajdziesz, choc cos słyszalem o jakims tam rpg cos na ps2 (chyba, albo psx). Niedlogo MS wyda XNA (czy jakos tak) na x360 to bedzie zabawa :) Najlepiej to lap sie c++ i open gl a nie :]

 

EDIT:

Nadal czekam na inne programy bo coś takiego szczerze muwiąc chciałbym zrobić gierke na pegazusa bo bym za grosze mugł sobie konsolkem kupic i grać

hmm, tylko jak to nagrać na dyskietke z kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wszelkie te stare kompy i konsole miały Basica to nie znaczy, że musiałobyć w nim robione :) . Basic to był wtedy język programowania dla entuzjastów coś jak teraz jest BASH w systemach Unix-owych. Na 99% gry pod konsole były robione w Assembler.

 

Bash to jest język skryptów wsadowych powłoki bash, a Basic językiem wsadowym bynajmniej nie był. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...