Skocz do zawartości

Własna czcionka


krychu90

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim nic nierobieniu w Gm-ie wróciłem do "tworzenia" gier. Niedługo dam demo mojej gry, ale w trakcie jej "tworzenia" natrafiłem na problem.

Otóż jak dodać kodem czcionke do gry, którą mam w katalogu gry? Próbowałem font_add(), ale to dodaje czcionke z czcionek systemowych. Czy jest taka możliwość, aby dodać czcionke z katalogu gry do gry, za pomocą kodu? Jeśli tak to podajcie mi sposób :] .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak dodać kodem czcionke do gry, którą mam w katalogu gry? Próbowałem font_add(), ale to dodaje czcionke z czcionek systemowych.

 

W takim razie niech instalator gry skopiuje czcionkę do katalogu z systemowymi fontami i stamtąd ładuj. Niektóre gry w ten sposób tak robią, a i gracze ucieszą się z nowiutkiej czcioneczki w systemie, z ich ulubionej gry :P.

 

A jak załadować z katalogu to zupełnie nie wiem, ostatnio z gm'em miałem styczność ponad rok temu i to głównie używając klocków do robienia gierek o skaczącej kulce w którą sam grałem dla uciechy xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie da się załadować z katalogu zwykłej czcionki, ponieważ musi być ona zainstalowana w Windowsie i tylko z takich korzysta GM. Alternatywą jest tylko czcionka bitmapowa specjalnie zrobiona tak jak Firemark napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wsadzić czcionkę do gry w Fonts?

A jeżeli nie ma systemu w C:\Windows, a jest w innym katalogu?

O ile dobrze pamiętam, to w Windzie jest coś takiego jak {system-directory} czy jakoś tak. Poszukaj na necie :P .

 

EDIT: Ha, już wiem. Wgrywaj czcionki do: %SystemRoot%\Fonts\ to wgra zawsze tam gdzie masz system do katalogu z czcionkami, potem tylko wczytywanie :P . No, ale żeby ktoś kto nie ma Windows o tym wiedział :P ? Powinniście chyba wiedzieć o takich trickach systemowych :] .

 

Co do poniższego:

To się zwie Marmot Powa! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...