Skocz do zawartości

winda (ruhcoma platforma)


pablo1517

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to, że ruchomą platromę łatwo jest zrobic, problem w tym, że trudniej jest jeszcze dorobić gracza, który mógłby na niej stać i jeździć.

Normalnie jak noobek zrobi platformę jeżdżącą w poziomie to wskoczy na winde i po chwili, rozczarowuję się, gdyż postać nie jedzie na windzie tylko stoi w miejscu a winda ucieka mu z pod nóg.

Z kolei robiąc jeżdżącą w pionie, gdy winda jedzie na dół to gracz śmiesznie spada gdyż traci grunt pod nogami a w góre to na pewno nie pojedzie jesli będziemy na niej stać.

Myslę, że wiem jak to zrobić ale wolę zapytać bardziej doświadczonych ludzi, bo być moće pokażą mi sposób wykorzystujący mniejszą ilosć kodu :P

 

PS: Szukałem już tematów o "windach" i niestety nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się przeraziłem! Myślałem, że ktoś chce zrobić Windows w GMie. :P A na to to jest mnóstwo przykładów... Wyszukiwarka to pies? Odpowiedzi na to pytanie poszukam sobie w wyszukiwarce... Hej, siup i gitara, Google właśnie zatralala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... troszke to dziwne co Ranmus napisał, bo niby faktycznie działać pewnie działa ale co za warunek w stepie :| a nie wystarczy to dać w kolizji z platformą? Że jak się na niej stoi?

 

 

Hej porada Ranmusa nie działa i nie będzie działać bo GM nie rozruznia aktualnego x od xprevious :/

a moje windy nie uzywają hspeed tylko poruszaja sie za pomoca x i sinosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...