Skocz do zawartości

ISO-8859-2 w PHP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio tworzę sobie stronkę w HTML'u i natknąłem na pewien problem.

Treść strony, dodaję za pomocą PHP, funkcja include('sciezka'). Wszystko działa, ale nie widać niektórych polskich znaków. Dodałem również header("Content-type: iso-8859-2"); przed funkcją "include" i dalej to samo. Kiedy normalnie na stronie napiszę powiedzmy "ą" to się wyświetla, ale kiedy dodaje tekst przez "include" to pojawiają się krzaczki. Zauważyłem, że krzaczki są już w "źródle strony", więc wina raczej leży po stronie kodowania PHP. Plik który dodaję "includem" jest z rozszerzeniem *.txt i zapisany kodowaniem ANSI w Notatniku, jeśli ma to znaczenie. Próbowałem też UTF-8, ale tylko pogorszyło. Z góry dziękuję za pomoc.

 

@EDIT Problem rozwiązany. Wystarczyło zapisać plik w programie Notepad2 z kodowaniem ISO-8859-2, gdyż w systemowym notatniku nie ma tego kodowania :) Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to jak polskie znaki uzyskać w php bez dodatkowego softu w problemie o którym jest temat. IMHO stosowanie UTF-8 jest lepsze od ISO chociaż w zasadzie nie wiem czym się różnią od siebie - z ISO czasem miałem problemy przy testowaniu stron na Chrome, podczas gdy na innych przeglądarkach było poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...