Skocz do zawartości

Niezidentyfikowana gitara elektryczna


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem za free gitarę elektryczną z piecem od kolesia co "myślał, że będzie grać ale jednak nie ma czasu". No i ta gitara ogółem jest biała, widać że stara, firmy Vester, której z tego co wiem już nie ma. Wyczytałem z opinii, iż 95% gitar vester jest do bani, mam nadzieję, że należy ona do tych 5%, czego stwierdzić nie potrafię. Co jeszcze mogę dodać.. ma grube struny, ciężko się je podciąga i solówki brzmią nieco gorzej niż na mojej innej gitarze, natomiast nadaje się doskonale na rytmiczną. Sęk w tym, że i solówki zapewne grałaby doskonale, gdybym tylko był w stanie dobrze ją ustawić.

 

3 pokrętła, 4 przełączniki (jeden on/off) , 1 przycisk (kill switch) i tyle. Nic nie podpisane, jak poprzekręcam tak w ciemno, to powiedzmy przełącznik nr 1 działa jako on/off całej gitary. Potem znowu poprzekrecam, poprzestawiam i zupełnie inny pełni tą funkcję. Ostatnio wyszła mi taka kombinacja że dźwięk był śmiesznawy, dziwnie brzmiał ale fajnie. Nie jestem w stanie stwierdzić co jest od czego, bo przy każdej innej konfiguracji wszystko pełni inną role. Nawet nie wiem które pokrętło jest od Volume.

 

No więc jeżeli ktokolwiek widział ktokolwiek wie - proszę o nazwę modelu lub chociaż o instrukcje co i jak z tymi pokrętłami.

Zamieszczam kilka zdjęć:

 

DSC02491.jpg

 

DSC02492.jpg

 

DSC02493.jpg

 

DSC02495.jpg

 

Edit: jeszcze dwa

 

DSC02496.jpg

 

DSC02494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robią pokrętła - dowiesz się, jak podłączysz do wzmacniacza.

 

Nie wierzę, że napisał to gnysek.

Uważasz, że nie podłączałem gitary do wzmacniacza, i że przełącznik wyłączył mi dźwięk w gitarze bez wzmaka?

Mam wzmacniacz i mimo to nie da się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam deja-vu albo był dokładnie taki sam temat na gmclanie z takimi samymi zdjęciami i okazało się ,że to podróbka znanej gitary. Muszę to znaleźć. Jednak nie :P sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholere ci to. Masz volume, przetworniki i killswitch - czego więcej potrzebujesz? W tych tańszych gitarach pokrętła TONE praktycznie nigdy nic nie robia, w moim nEver Playu mam dwa pokrętła Tone, które robią minimalną różnicę i w dodatku tylko na cleanie i pokrętło volume, które działa tak, że albo jest cicho, albo głośno, albo wcale :D.

 

Tak więc kilka pstryczków to zmiana przetworników, dwa pokrętła to TONE i jedno volume.

 

 

Poza tym patrząc po awatarze na melomana nie wyglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...