Skocz do zawartości

Instalacja XP na laptopie


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Kilka lat temu mama kupiła sobie laptopa. Była na nim oryginalnie vista, brat jednak downgradował do XPka. Teraz, po kilku latach (i gigabajtach zawalonych) musiałem skorzystać z tego laptopa. Syf, wolne wszystko itp. Chciałem przeinstalować system (oryginalny XPek, oryginalny key), wkładam płytę, resetuję, bootuję i... Tu okazało się, że instalator nie wykrywa mojego twardziela. Jak jakoś go zainstalować?

 

tl;dr

Instalator XPka nie wykrywa mojego twardziela, jak jakos go zainstalowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć sterowniki do SATA bo XP nie ma ich na płycie. Lub zmień w biosie tryb dysku z AHCI na IDE ( u siebie zmieniałem ale nie jestem pewny co do nazw ;) )

 

EDIT:

Albo otwórz płyte przez nLite, dodaj sterowniki i wypal na drugiej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

sminer: Mam wrazenie, ze powiedziales to tylko zeby cos powiedziec. ;p Napisalem ze system oryginalny, innej plyty nie uzyje bo raz ze to nie ma kompletnie zadnego sensu a dwa to to ze innej nie mam. Generalnie wszystko z tego co napisales nic nie da, bo ComboFix to nie program ktorego sie uzywa w nasa do naprawiania satelit tylko zwykly, dosc kompleksowy antywirus.

fervi: Moze nie mam reki do torrentow, ale zadnego z juz wgranym SP3 nie moge znalezc, co najwyzej same juz aktywowane.

adam041: W biosie nie moge w ogole robic praktycznie nic poza testowaniem, zmienianiem bardzo ogolnych opcji i ustalaniem priorytetow bootowania. Płyty żadnej nie posiadam :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie chce kupowac teraz plyt bo do najblizszego miasta w ktorym jest mozliwosc zakupienia plyty jest 4 km stad, isc mi sie w 2 strony nie chce a ulgowe bilety wyjda 3x drozej niz sama plyta :l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XXI wieku używa się do tego Pendrive.

 

Ogólnie na Linuksie jest prosto, łatwo i przyjemnie. Jednak żeby nie oszukiwać, na Windowsie też tak się da ;) (Ale Wiadomo, Linux 4eva)

 

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html

 

Tylko tu masz dla Win7, ale dla XP też pójdzie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...