Skocz do zawartości

win xp problem


kriso99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem...

Mam pena a na nim wszystko, wkładam go do kompa.

Gdy wsadzę to wszystkie foldery robią się pół przezroczyste, ustawia im się opcja "ukryte"(nie da się zmienić żeby nie były ukryte) i tworzą się skróty, a jak klikne (w skrócie) "pokarz plik docelowy" to wyświetla mi się C:\WINDOWS\system32\CMD.

Gdy wsadzę do kompa z win7 to folderów nie widać, a gdy włącze skrót to avast mi blokuje.

 

I teraz moje pytanie :

co zrobić żeby mi się za każdym razem skróty nie tworzyły i żeby foldery nie były ukryte???

 

formatowałem pena, ale to nic nie dało

przezroczyste foldery usuwałem i dawałem nowe, ale po ponownym włożeniu pena znowu to samo

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wsadzę do kompa z win7 to folderów nie widać, a gdy włącze skrót to avast mi blokuje.

 

Cóż, przypuszczam, że masz jakiegoś paskudnego Wirusa (Ej, Windows 7 jest stabilny!). Spróbuj (jeśli jeszcze istnieje ta funkcja) uruchomić Avast'a (lub inne antywirusy by wykryć więcej syfu) przed startem systemu (kiedyś ta funkcja była)

 

Jak nie, a znasz się na informatyce to spróbuj odpalić Linuksa i za pomocą ClamAV czy Avast! (Czy innego AV) przeskanować partycje Wingrozową.

 

Dodatkowo spod Linuksa możesz sprawdzić czy coś z tymi plikami jest "nie tak"

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak, to wygląda na wirusa w XP. Zawsze można też sprawdzić ukryte pliki odpalając CMD:

 

cd X:
dir /AH

 

gdzie X to litera dysku, a /AH to bodaj jest przełącznik pokazywania ukrytych i sytemowych (których nawet Win Explorer nie pokazuje czsem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak ale dlaczego wtedy tworzy się skrót, a folder jest ukryty? Robi się to tylko z folderami które są tak jakby na pulpicie pena, z folderami które są w nich nic się nie dzieje. Robi się to tylko na penie, nie zauważyłem w innych folderach na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja! :]

 

Po zainfekowaniu pendrive wirus tworzy 2 pliki : Autorun.inf i Setup.exe.

 

Autorun.inf po podpięciu pendrive uruchamia Setup.exe który kopiuje sie na komputer.

 

Po skopiowaniu wirus zaczyna infekować wszystkie pendrive które zostana podpiete (ew. robia coś jeszcze )

 

Zainsatluj Avire Antivir Personal. Wykonaj pełne skanowanie. Podepnij pendrive. Avira zablokuje autorun.inf. Przeskanuj pendrive. Format. I gotowe.

 

Potem zaszczep pendrive. Otwórz notatnik. Zapisz pusty plik pod nazwa i rozzserzeniem Autorun.inf (albo autorun.ini "nie pamietam") Przenieś na pendrive i daj we właściwościach "Tylko do odczytu"

 

Mam nadzieje że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...