Skocz do zawartości

Zablokowane Hotlinkowanie?


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę:

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega hotlinkowanie? Czytałem na Wikipedii i kilku forach ale nie rozumiem.

 

Mam witrynę na CBA.pl. Mogę na niej umieścić link do jakiejś innej strony np. na GMCLAN? Mogę na niej zrobić pobieranie że klikam coś i rozpoczyna się pobieranie pliku, który jest np. na Dropboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę:

Hotlink to technika budowania serwisu internetowego w oparciu o zasoby należące do innych serwisów. Mowa tutaj o zajmujących przepustowość i miejsce na serwerze plikach multimedialnych, plikach graficznych, plikach archiwalnych lub programach komputerowych.

Daję na stronie abc coś ze strony def.

Technika ta przez większość użytkowników Internetu uważana jest za nieetyczną[potrzebne źródło] i jest zwalczana przez autorów adresów źródłowych.

Oj nie ładnie, nie ładnie. Nie wolno!

 

Przykładowo, strona YouTube.com oferuje filmy do ściągnięcia; Alternatywna strona abc.pl chcąca posiadać ciekawe filmy, umieszcza na swojej stronie linki do filmów na serwerze strony YouTube.com. W tym wypadku internauta klikając na łącze na stronie abc.pl, w rzeczywistości ogląda film ze strony YouTube.com zajmując przepustowość tejże strony, za którą właściciele witryn są rozliczani.

Filmik znajduje się na serwerze youtube.com. A ty dajesz to samo na swoim i UWAGA, nie uploadujesz tego samego tylko zżynasz w najczystszej postaci. :)

 

Mam nadzieję że jasno wytłumaczyłem. ;)

 

EDIT:

Może tak.

Opcja 1

Pobierasz, uploadujesz u siebie.

 

Opcja 2 (hotlinkowanie)

Dajesz coś prosto z innego serwisu. Nie tyczy się to plików uploadowanych na GMClanie przez Ciebie i linkowanych z twojej strony. (chyba) ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeśli CBA.pl nie zezwala na hotlinki to znaczy, ze:

 

- wrzucasz plik ZIP, czy grafikę JPG - linki do niego nie mogą znajdować się na innych stronach/forach niż twoja strona w CBA.pl. Możesz dać link do strony html czy php, ale nie do mediów, archiwów, programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin CBA.pl

 

Konta bezpłatne mają absolutny zakaz hotlinkowania. Nie dotyczy on kont ze zdjętymi reklamami (opłaconych)

Czyli jak bym chciał umieścić swoją grę to muszę ją umieścić na serwerze CBA.pl. OK.

A co z tym linkiem? Mogę sobie zrobić np. zakładkę "Polecane strony" i tam umieścić GMCLAN i dać linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin CBA.pl

 

 

Czyli jak bym chciał umieścić swoją grę to muszę ją umieścić na serwerze CBA.pl. OK.

A co z tym linkiem? Mogę sobie zrobić np. zakładkę "Polecane strony" i tam umieścić GMCLAN i dać linka?

Tak. Jedyne czego nie możesz jest zapisane w regulaminie gmclanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...