Skocz do zawartości

domena


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mało się znam na tym itp. więc pytam.

 

Chciałbym sobie kupić domenę przykładowo powiedzmy www.lionx.uk.ru czy coś w tym rodzaju

 

i mam już stronę na www.lxd.blabla.hs, chciałbym podpiąć ją pod www.lionx.uk.ru

 

czy to działa w ten sposób, że po wpisaniu www.lionx.uk.ru żuci mnie na www.lxd.blabla.hs

 

niechce żadnych miejsc itp. na www.lionx.uk.ru tylko by mnie przerzucało na aktualna stronę nawet gdy zmienię adres z www.lxd.blabla.hs na inną

 

no i czy znacie w miarę tanie i sprawdzone takie schowki na samo przekierowywanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkukrotnym przeczytaniu tego chaotycznego postu udziele ci odpowiedz:

 

Kto hostuje twoja strone?

Zwykle jest opcja dodania domeny

W moim starym projekcje (lolstrefa nevermind) miałem domene streemo.pl zmieniłem ja sobie na 345.pl za pomoca opcji hostingu. Sprawdz być może taką masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na yoyo.pl

 

o co mi chodzi, mianowicie mam coś w rodzaju schowka, jego adres to www.lxd.pl

 

i do tego schowka wrzucam adres www.mojast.yoyo.pl i teraz za każdym razem jak wpisze www.lxd.pl to przekierowuje mnie na www.mojast.yoyo.pl

 

czy coś takiego istnieje.

 

wiem że mogę sobie wziąć najtańszy pakiet 200 mb i sobie napisać index który będzie mnie przekierowywał ale na konewkę mnie aż 200mb w takim wypadku

 

 

mogło by być nawet ala www.webswich\lionx_dagger i po wklepaniu tego przekierowywać mnie na moja aktualną stronę

 

pytam się tylko czy coś takiego istnieje a jak tak to czy znacie kogoś pewnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiecie

nie chce zmieniać hostu

 

chce mieć strunę której płace dajmy na to 10zł (czy mniej bo to tylko z 20 znaków :P) za miesiąc, a ona trzyma tylko 1 podstronę z linkiem do moją aktualną strona (plus dostęp do zmiany ów linku) i po wejściu na ich stronę+mój username www.ws.lionx.du wrzuci mnie automatycznie na moją stronę

 

 

czy istniej coś takiego i czy znacie kogoś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego chcesz tak zrobić? Wejdź na panel administracyjny w yoyo, jak masz tam opcję 'podpinanie domen' lub coś w tym rodzaju to jesteś w domu.

Kupujesz domenę, czytasz instrukcję, wykonujesz instrukcje i od tej pory pod adresem www.ws.lionx.du jest twoja strona (która ciągle znajduje się na hostingu yoyo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się właśnie pytam czy domeny działają w ten sposób

 

poza tym co yoyo ma do domeny jeśli dam sobie komercyjną domenę którą już ktoś ma skąd yoyo będzie o tym wiedzieć

 

No i czy znacie jakiegoś dobrego dostawce domen by nie było za drogo i by też nie kasował lub podwyższał ceny tylko dlatego ze strona jest często odwiedzana (wiem ze mi to nie grozi tylko hipotetycznie pisze)

 

No i oczywiście chce samą domenę bez miejsca na hosting czy inne pierdoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Stąd będzie wiedzieć, że zaparkujesz tą domenę. Na tym to polega - w hostingu na DNS dodajesz domenę (żeby jak z niej wchodzisz to wyświetliło odpowiednią stronę), w firmie gdzie kupujesz domenę podpinasz serwery DNS (żeby wskazywały na dany serwer).

 

Potem działa to tak: wpisujesz adres, serwery DNS na świecie szukają w buforze na jaki serwer wskazuje ta domena i zwracają jego IP, przeglądarka tam wchodzi, serwer na podstawie domeny wyświetla stronę (bo pod jednym IP moze byc kilka domen i stron). Ty musisz tylko skonfigurować domenę w obu miejscach, żeby to faktycznie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

wp i interia nie sprzedają domen :) domeny sprzedają np. home.pl, nazwa.pl itp. lub np. polecane przez nas często hekko.pl (gdzie nie ma niespodzianek typu 1zł za pierwszy rok, 122 za następny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...