Skocz do zawartości

Nowy tablet


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze kojarzę model, to mój brat ma taki sam (kumple kupili na allegro za 250zł) Jak dla mnie to jest nieco zbyt mały no i nie można go ustawić wzdłuż. Na początek wystarczy, potem zaczniesz marudzić i kupisz sobie większy z bajerami typu wykrycie nachylenia itd. Po przyzwyczajeniu jest nawet spoko a cena jest odpowiednia do możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A taki najprostszy tablet dla początkujcego z podstawowymi funkcjami rysowania ile by m/w kosztował? :)

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Pentagrama Thin Type, normalnie a5, nawet troszkę większy (nie to co za tę samą cenę wacom a6), wszystko ładnie działa, precyzja dobra. Nowy kosztuje około 220 zeta, czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Pentagrama Thin Type, normalnie a5, nawet troszkę większy (nie to co za tę samą cenę wacom a6), wszystko ładnie działa, precyzja dobra. Nowy kosztuje około 220 zeta, czy coś takiego.

Precyzja pentagramow wydaje sie dobra tylko jesli nie mialo sie nigdy stycznosci z Wacomem :) Ale wacomy sensownej wielkosci sa drogie wiec w sumie tez sie bawie pentagramem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja miałem styczność z dwoma dużymi Wacomami :)

 

Nie jest to na tyle duża różnica, żeby tyle kasy płacić kiedy nie jesteś profesjonalnym grafikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w sumie tez sie bawie pentagramem

Gdyby nie reszta zdania to te słowa brzmiały by ciut dziwnie :P

 

Nie miałem jeszcze prawie w ogóle styczności z tabletami - tylko raz 15min w Media Markt, a potem już w ogóle, więc dla mnie nie ma różnicy pomiędzy Pentagramem a Wacomem :P

 

Ale mimo wszystko - dzięki za uwypuklenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja tutaj mogę sobie taki panel do rysowania kupić za max 25 funtów... Więc składać oferty :D <--- Joke.

Ja chciałem się zapytać jak się na tym rysuje. Ja za zwyczaj mam dłoń położoną na kartce (co psuje moje rysunki ale taki nawyk...), przeszkadzało by to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na tyle duża różnica, żeby tyle kasy płacić kiedy nie jesteś profesjonalnym grafikiem.

Zgadzam sie.

Z drgiej strony poprawianie 5 razy tych samych lini w co bardziej rozbowanych pracach bywa uciazliwe.

@Skid

nie przeszkadza. A nawyk chyba calkiem typowy ciezko machac reka pare godzin w powietrzu nie opierajac sie o nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości już widzę że dla mnie to nie ma znaczenia, a nawet mógłby być mniejszy.

 

I tak rysuję obraz powiększony i przesuwam.

 

Ale ja mam tablet od 7 godzin...

 

http://www.vinegaria.com/

 

info->F.A.Q.-> 3. Art techniques, tips & advice: -> Tablets

 

patrzę jak Ona rysuje i biorę sobie takie rady do serca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Zgadzam sie.

Z drgiej strony poprawianie 5 razy tych samych lini w co bardziej rozbowanych pracach bywa uciazliwe.

Ja za takie rzeczy winię tylko i wyłącznie moją dłoń, nie zdarzyło mi się, żebym przez tablet musiał poprawiać linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi owszem zdarza sie, notorycznie :) Ale nic dziwnego skoro moj monitor ma inne proporcje wielkosci niz moj tablet i nie idzie tego jakos sensownie ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja tutaj mogę sobie taki panel do rysowania kupić za max 25 funtów... Więc składać oferty :D <--- Joke.

Ja chciałem się zapytać jak się na tym rysuje. Ja za zwyczaj mam dłoń położoną na kartce (co psuje moje rysunki ale taki nawyk...), przeszkadzało by to?

Tablet reaguje tylko na piórko. Przesuwanie nad tabletem piórka działa jak myszka(z tym że np lewy róg tabletu-lewy róg ekranu), dotknięcie to lewy przycisk myszy. Jak masz odpowiedni program graficzny to im mocniej naciśniesz tym grubsza kreska. Przy odpowiednim samozaparciu to nawet w gta można tym grać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...