Skocz do zawartości

Skype i proxy.


sfinkss

Rekomendowane odpowiedzi

Może pamiętacie, może nie, pisałem kiedyś o tym stypendium co na nim jestem w anglii. no to udało mi się i jestem drugi rok, a na pierwszy rok przyszli nowy. jest pewna dziewczyna również z polski z tego sstypendium i ma duzy problem.

 

otóż, mamy w szkole proxy z uwierzytelnianiem. i w związku z tym ona ma pewien problem.

posiada laptopa sony vaio, proxy ustawione wszystko cacy, internet działa, normlanie przglada strony itp. , jedyny mankament to skype. za cholere nei chce się połaczyć.

ustawienia były próbowane już wszystkie, te dobre i nawet te złe dla św. spokoju. nie chce działać i koniec, a google chrome smiga i otwiera strony.

 

myślałem, że może to antiwir to blokuje w jakiś sposob (mcafee), wywaliłem go ale dalej nic.

 

może macie jakiś pomysł jak temu zaradzic? skype jest dla niej bardzo ważny, tyle km od domu, to jednak chce się widziec z rodziną.

;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Znaczy się w zaawansowanych ustawienia skype były podawane dane do proxy? Skype jest sprytną bestią, dzięki Hole Punching i innym technikom moze działać tam, gdzie inne programy nie dadzą rady się połączyc - pamietaj tylko, ze jesli proxy jest ustwiane jakos w windowsie, to w skype juz nie trzeba, bo sie będą ustawienia duplikować. Druga opcja - coś działa na porcie z którego chce korzystac skype, zmien go (np. odznacz opcję użyj portu 80 oraz 443 jako alternatywnych... - mi sie to kłóciło z Apache) :)

 

Btw. tam chyba jest darmowy internet w miastach w tej anglii, zeby spróbowac gdzies inaczej ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie w windowsie jest proxy ustawionie w skype tez, chyba musi być bo każdy w szkole tak ma i jakoś działa, ja też zresztą.

w sumie możesz mieć racje co do tego portu. ale tedy na jaki port go zmienic? jakikolwiek czy gdzies podpatrzeć który jest "wolny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...