Skocz do zawartości

Laser


Revusek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przeprowadzić pewien eksperyment z laserami za pomocą luster. Chciałbym się spytać czy ktoś z forum zna się, albo orientuje na temat laserów. Widziałem w internecie że jest dużo rodzajów (np. wskazujące albo na allegro też "dla ogrodu"). Najlepiej by było gdyby promień lasera był widoczny, ale słyszałem że to zależy od mocy lasera żeby mógł nawet wypalać w powietrze i dopiero zostanie widoczny, ale jest to niebezpieczne. Wolałbym by laser był bezpieczny i nie "wypalał rzeczy" (np. taki jaki jest w CD Rom).

 

Szybko mówiąc:

Proszę o polecenie mi lasera BEZPIECZNEGO, najlepiej gdyby był ze STATYWEM (ale nie musi) i jeśli ktoś by znalazł bezpieczny laser ale z WIDOCZNYM PROMIENIEM bardzo proszę o linka. I chyba (dla Was) najważniejsze, cena nie ma znaczenia, co nie znaczy byście także przesadzali ;).

 

To chyba wszystko :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teleskop soczewkowy 900mm ogniskowa, 80mm średnica. Nic wielkiego, a przepaliłem nim następujące przedmioty:

- zapałkę

- pomalowaną kartkę papieru (biały nie pochłania energii światła)

- drewno

- plastik

- włosy :D

- materiał

- podgrzał metal

 

To powyżej w przeciągu 2s, niżej mam osiągnięcie czasochłonne (do 5 min)

- 5-krotnie złożoną białą kartkę papieru (32 kartki), pomalowaną tylko na pierwszej

- 6-krotnie poskładaną czarną kartkę (64 warstwy)

 

a to masz jeden ze "słabszych" teleskopów. Weźmiesz większy, to przepalisz nim wszystko :P . Jedyny problem to to, że pali tylko w ogniskowej (punkt, nie linia).

 

Co do widoczności... zależy, jakie jest te powietrze. Jeśli zadymione to zwykły laser ze sklepu za 10 starczy. Jeśli chcesz mieć lepszy efekt, kup sobie laser zielony (wielkości długopisu), w nocy nawet przy czystym powietrzu wyraźnie widać ścieżkę. Co do dnia, to nie wiem, osobiście nie miałem takiego lasera. A jeżeli chcesz na prawdę dobry efekt kup sobie jeden z tych, co są na dyskotekach :) . Przy czym on nie przepala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma zielony 10mw i taki też bym Ci polecił, w nocy widać wiązkę (w dzień niestety nie, chyba że zadymione/ciemne pomieszczenie, na zewnątrz nie masz szans w dzień promienia zobaczyć) a jednocześnie niczego nie podpali i nawet jak komuś pierdzielniesz niechcąco "lekko" w oko to żadnej trwałej usterki na wzroku nie powinien doznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...