Skocz do zawartości

Zablokowane Procesor że ja cie kręcę


I am vader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Obecnie posiadam męczony już 6 lat procesor Intel Pentium IV 3.2 Ghz o rdzeniu Prescott, cache L2 2MB. Cena nowego - 18-30 PLN

Ten procesor już niedomaga i momentalnie mnie denerwuje. Nie jestem zbyt dobry w grzebaniu w szukaniu informacji o częściach w sieci, a do tego dochodzi możliwość skorzystania z procesora AMD, a o AMD mam zerowe pojęcie.

 

cała sprawa polega na kupieniu najsilniejszego starego procesora do złącza 775 silniejszego od wyżej wymienionego, abym miał chociaż trochę szybszy komputer(no i przy okazji nową pastę bym wklepał).

 

Prosiłbym o pomoc oraz wskazanie procesora silniejszego od tego który powinien być zgodny z moim złączem.

 

Z góry dziękuję.

 

Edit:

 

A no tak jeszcze jedna sprawa. Dużym ograniczeniem jest płyta główna.

 

Asus p5gd1-vm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej jeśli wierzyć liście na stronie producenta najsilniejsze są te:

 

P4-672 (3.8 GHz, 800 FSB, L2:2MB, revR0)

 

P4-670 (3.8 GHz, 800 FSB, L2:2MB,N0)

 

P4-571 (3.8GHz, 800 FSB, L2 1MB V E0)

 

P4-570J (3.8 GHz) (800 FSB) (D0,E0)

 

P4-3.80GHz(FSB800, revR0)

 

P4-3.80F GHz (EM64T)

 

 

Ma ktoś pojęcie który jest najwydajniejszy?

No i czy da mi jakąś większą różnice przeskok z 6 lat używanego 3.2 do nowego 3.8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

I tu Cię zaskoczę, bo ja ostatnio miałem problem z prędkością komputera i wystarczyło dodać pamieci RAM, więc niekoniecznie musi chodzić o procesor (chyba, że robisz jakieś skomplikowane obliczenia czy zgrywasz filmy, chociaz coraz wiecej programów korzysta tutaj z GPU) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciążenie procesora 100, wyłączanie procesów = gra lepiej chodzi.

 

Już mi wierzysz?

 

Poza tym to co się dzieje to synchroniczne przycięcia. Raczej nie grafika czy zasilacz, ani ram. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej jest druga możliwa opcja,bo znalezc jakiegokolwiek 3.8 to abstrakcja, w porownaniu do tych 2.6 i 3.0, ale to wymaga wytłumaczeń żeby się nie pomylić.

Mam te plyte asus p5gd1-vm . Dawno temu myslalem o oc. Mimo to przez bios sie nie da, wszystko zwiazane z oc bylo na szaro. Nie mozna zarowno zwiekszyc ani zmniejszyc zadnej z opcji. Zegara, ni mnoznika.

Sprawdzilem wiec pll na plycie glownej i probowalem przez softa. Nawrt wybierajac odpowiedni pll, niewazne w jakim programie, powodowalo natychmiastowego bsod'a niewazne czy podkrecalem czy zmniejszalem taktowanie.

W necie sprawdzilem. Ponoć wersja p5gd1-vm ma blokade na oc, a p5gd1 nie ma. Teoretycznie moge znalezc p5gd1 i zrobic oc procesora, ale chcialbym miec pewnosc ze ten procesor da sie podkrecic.

 

http://allegro.pl/nowa-asus-p5gd1-na-intel...1729121335.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnysek Wciąż mnie wyprzedzasz z odpowiedzią. (to samo chciałem napisać) :P

 

U mnie podczas grania w MineCraft'a (sorry, za dziwny przykład :D) procesor nie jest żadnym problemem. Tylko pamięć RAM (tnie się jak cholera, przy dużym zużyciu) oraz internet na multi(ale to inna bajka). W 100% zgadzam się z gnysiem(?), że nie musi to być procesor. Napisz ile masz RAM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ma ktoś pojęcie który jest najwydajniejszy?

No i czy da mi jakąś większą różnice przeskok z 6 lat używanego 3.2 do nowego 3.8 ?

P4-672

 

Jednakże aktualizacja P4 z 3.2ghz 3.8ghz mało co pomoże. Różnica będzie na granicy zauważalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A Pentiuma D obsługuje ta płyta? Mam tą samą podstawkę i też ostatnio wymieniłem proca. Wziąłem właśnie Pentium D 945 2x3.4@2x3.6 jądro PRESLER, z Pentiuma D 805. Wzrost wydajności zauważalny choć pewnie na jakimś Gallatinie ExtremeEdition byłby w grach większy, mi jednak chodziło bardziej o aplikacje pisane pod 2 procki.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Socket_T

 

PS mam tego Pentaka- jądro Smithfield: Pentium D 805 jakbyś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest na socket 775.

Można do niej dołożyć wydajny 2 rdzeniowy procesor z taktowaniem powyżej 3ghz bez overlockingu.(płyta ma nawet zintegrowaną grafikę!?)

Więc odpalam google i oto co wyszukałem (postanowiłem że cena będzie w granicach 200-500zł proc oczywiście nowy)

O tutaj mam ładny : http://www.komputronik.pl/product/105819/S...06_GHz_BOX.html ~ 239zł

 

Jeśli chcesz lepszy to proponuje ten : http://www.komputronik.pl/product/65162/Sp..._93GHz_BOX.html ~ 439zł

 

Wszystkie są dobre lecz by w pełni je "wycisnąć" potrzeba dobrej karty graficznej i 2-4 GB ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Vader podał Wam linka do specyfikacji płyty głównej, to po co mu polecacie procesory, których ta płyta nie obsłuży? Wywali kasę na coś co nie będzie mu działać. To że płyta ma socket 775, to jeszcze nic nie znaczy, ponieważ był on używany do szerokiej gamy procesorów, dzięki wprowadzaniu nowszych wersji socketa z szybszą szyną danych. O wszelakich dwurdzeniowych może on zapomnieć ponieważ ma jedną z pierwszych rewizji tego socketa z szyną fsb góra 800mhz i jeszcze na dodatek obsługą DDR1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...