Skocz do zawartości

skakanie platformowe wedlug faq


Rekomendowane odpowiedzi

Bo za kazdym razem jest inna maska i ludzik sie blokuje przez jeden piksel , ktory jest wolny u dolu spraite'a skoku, stworz sprite caly zaczerniony o wymiarach ludzika i ustaw go jako maske objektowi bohatera, czyli w polu

-nazwa obiektu

-sprite

-visible solid

-depth

-persident

-parent

-mask

 

e: za duzop pisalem i huder wyprzedzil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko dotyczace tego projektu

wie ktos moze co trzeba zrobic zeby postac normalnie lądowala (sprit sie nie zmienia) (nie psując czegos innego ..), gdy normalnie 'schodzi'(czyli nie skacząc) z tego bloczka co znajduje sie na nim po wlaczeniu gry? wspomnialem zeby poprawa tego nie psula czegos innego poniewaz sam moge to naprawic, ale po mojej naprawie wyskakuje mi inny problem <_<

takze kolejne pytanie, czemu postac podczas lądowania po skoku tak dlugo zamienia sprita ze skaczacego ludzika na stojacego ludzika?

https://gmclan.org/up6961_12_platform_poprawka.html

sorry ze was tak katuje ale sam nie moge na nic wpasc co by rozwiazalo moje problemy D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze chodzi mu o sprita

GML
if place_free(x,y+1)

{gravity = 0.5

if sprite_index=spritechódlewo or sprite_index=spritestoilewo{sprite_index=spriteskaczelewo}

if sprite_index=spritechódprawo or sprite_index=spritestoiprawo{sprite_index=spriteskaczeprawo}}

else

{gravity = 0

if sprite_index=spriteskoklewo and keyboard_check(vk_left){sprite_index=spritechódlewo}else {sprite_index=spritestoilewo}

if sprite_index=spriteskokprawo and keyboard_check(vk_right){sprite_index=spritechódprawo}else {sprite_index=spritestoiprawo}

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...