Skocz do zawartości

Jakiego laptopa wybrać?


Muuuuczek567

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że muszę do końca czerwca wydać do 3300 zł na laptopa, zwracam się do Was, drodzy forumowicze, o pomoc w wyborze sprzętu. Oto, jakim wymaganiom powinien laptop sprostać:

 

-bezproblemowe odpalenie nowszych gier (obowiązkowe)

-komfortowa praca z różnego rodzaju programami do tworzenia grafiki (Blender, Inkscape, Paint), edycji plików o wielkości zbliżonej do wielkości filmów (WMM, Audacity, VirtualDub) czy z wieloma uruchomionymi programami naraz (obowiązkowe, w sumie wynikające z powyższego)

-system Windows 7 na pokładzie (obowiązkowe, chyba że istnieje lepsza alternatywa)

-bateria wytrzymująca powyżej dwóch godzin (opcjonalne)

-dobre wbudowane głośniki (opcjonalne)

-karta z GeForce'a (opcjonalne)

-napęd BluRay (opcjonalne)

-matryca o przekątnej >= 16" (bardziej opcjonalne niż obowiązkowe, ale ułatwiłoby mi pracę/granie)

 

Na razie mam na oku następujący sprzęt: http://allegro.pl/sony-vpc-f13e1e-h-i5-460...1671330492.html

Sądzę jednak, że na forum znajdą się osoby znające się na sprzęcie lepiej niż ja, które będą w stanie doradzić mi wybór lepszego laptopa. Zależy mi na tym, żeby był jak najlepszy, a obawiam się, że z moją intuicją wybiorę jakiś złom do pisania książek. Pomóżcie : 3

 

E: lista polecanych.

Dawka83, gnysek: Sony Vaio (przykłady:

http://allegro.pl/sony-vpc-eb3x5204w-i7-64...1669654270.html

http://allegro.pl/vaio-i5-480m-4gb-1tb-hd5...1669623772.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam sony vaio. Sam myślałem że to jakaś lipa. Dopóki nie kupiłem. Okazało się że to naprawdę świetne laptopy. Żadnych problemów. Windows 7 64bit z oryginalnie wgranym emulatorem który odpala gry i programy na 32 bity. Żadnego problemu z chłodzeniem, cichutko chodzi, no po prostu cud miód. Mój to: Sony Vaio vpceb3m1e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mam Vaio i jest sta klawiatura. Jak w Macu. Jedyna wada - bateria słabo trzyma. Z dodatkowych plusów to ma system na wzór ChromeOSa - odpala się w 5 sekund i masz przeglądarkę internetową, wyłącza sie 1s - fajna sprawa, jak chcesz szybko coś sprawdzić w internecie, a nie chcesz odpalać windowsa.

Bez większych problemów chodzi też linux (Ubuntu 10.10 i te wszystkie ficzery jakie oferuje Compiz, tzn. drgające okna, zoom, obracane pulipty - to po prostu bajka). Pod linuxem co prawda nie udało mi się odpalić czytnika kart, ale też nie szukałem zbyt wiele jak ten problem rozwiazać.

 

Nie mniej w tej cenie można kupić komputer innej firmy, z nieco lepszymi parametrami - coraz więcej ma klawiatury wyspowe i osobnego numpada. Jeśli chcesz dużo korzystać z niego na baterii, to poszukaj innej firmy, jeśli więcej czasu na zasilaczu, no to warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: nie szkodzi : )

Zauważyłem, że w pierwszym poście też dałem link do Sony Vaio :o

Wygląda na to, że to będzie najlepszy wybór, bo chyba sensownej alternatywy za tę cenę oferującej taką moc nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Btw. jak złapałem na promocji w MediaMarkcie VPCEB1S1E rok temu za 2495 rok temu, to do dziś tak tanio go nie widziałem, więc przed zakupem uważnie poszukaj w sieci, czy nie przepłacasz, bo można je dorwać w naprawdę niskiej cenie jak na Sony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...