Skocz do zawartości

prosty bot


Rekomendowane odpowiedzi

jak zrobić bota że chodzi losowo po 32pix. co 2 sekundy ale nie dalej niż 256pix. od miejsca w którym jest na początku i kierunek w którym idzie jest z odpowiednim spritem w grze z widokiem w stylu tibi?

(mam cztery sprity z każdym kierunkiem i co dalej?)

 

wiem że trudno zrozumieć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losuj za pomocą choose() liczby 1,2,3,4 Niech 1 oznacza, że postać idzie w lewo, 2 w górę itd. Gdy wylosujesz liczbę sprawdź czy postać jest oddalona od swojego punktu startowego o 256 px (skorzystaj z xstart i ystart). Gdy okaże się, że postać jest, to wróć do punktu pierwszego (losuj cyfrę). Gdy jest bliżej pozwól jej iść w odpowiednim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się samemu to napisać. Potraktuj to jak zadanie domowe. Jak sam to napiszesz, to nauczysz się czegoś nowego i zdobędziesz dużo doświadczenia. Ja mogę Ci podpowiedzieć z czego skorzystać: funkcje if(), choose(), image_index/sprite_index, hspeed, vspeed, alarm[]/pętle(loop). Poczytaj o tym w helpie. Moim zdaniem jest o wiele lepiej napisać kod (nawet jeśli zajmie to 2 tygodnie) niż spisać gotowca i zastanawiać się jak algorytm działa. Jak staniesz w miejscu i nie będziesz mógł ruszyć dalej, to wtedy zapytaj i wrzuć własny kod. Zobaczymy co da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry motywator:P

ale wątpie żebym sam zrobił:(

 

gry głównie robię w weekendy więc choć dawno zaczęłęm przygode z game markerem jestem nadal początkującym

 

kod to podstawa objektu której nie wiem jak zrobić więc myślę że dobra analiza i przerobienie tekstu wystarczy:P

(powtarzam że nie chodzi o to że leniwy jestem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...