Skocz do zawartości

Gdzie wpisywać?


Rekomendowane odpowiedzi

:P

Sorry za to głupie pytanie ale jestem zielony i przeraziłem się interfejsem programu. Używam TGF ale Game Maker to luksus. Mam 5.0, kupie 6.X i zarejstruje go jak bede cos umiał.

Przedewszystkim gdzie wpisuje się kod (GML)? Trudno się robi w 3d, dużo czasu na nauke? Prosze o jakąs gre 3D w Game Makerze, najlepiej TPP. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

www.gamemaker.nl w dziale tutorials masz przykłady jak co się robi i jak to wygląda, w tym grę 3d.

tutaj mały przykład możliwości po zarejestrowaniu: http://gamemaker.nl/download/regdemo.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim gdzie wpisuje się kod (GML)?

Kod GML możesz wpisać w Scripts lub w klocku Execute a Piece of Code.

Trudno się robi w 3d, dużo czasu na nauke? Prosze o jakąs gre 3D w Game Makerze, najlepiej TPP. Dzieki

Powiem tak: najpierw naucz się dobrze robić gry 2D, a potem możesz popróbować przenosić je do 3D.

 

Poza tym, poszukaj po forum, pościągaj przykłady ze strony, poczytaj FAQ i artykuły. Dowiesz sie wielu przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No gdzie? W zdarzeniach. Tak samo jak w TGF masz siatkę zdarzeń i masz np. start gry, stworzenie jakiegoś obiektu i sobie to wyklikujesz, tak samo jest tutaj tylko w innej formie. Tworzysz sobie jakiś obiekt, wstawiasz go do room'a i wybierasz interesujący event. Create powoduje wykonanie zdarzenie jak się tworzy obiekt, destroy gdy się niszczy, step to wykonywanie cały czas danego zdarzenia, colission - kolizja w okreslonym obiektem, itd. Popatrz jakie sa eventy i naucz sie kiedy sa wywolywane, a potem bierz się za klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod GML możesz wpisać w Scripts lub w klocku Execute a Piece of Code.

 

A gdzie jest ten Execute a Piece of Code? Co to są te klocki? Jak się nimi posługiwać? Gdzie je znajdę? Sorry ale wole zapytać na forum, leniwy jestem żeby cos samemu znaleźć. GML to wpisuje się komendy? Jest jakas ksiązka o Game Makerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w przykłądach wbudowanych w program, np. 1945 gościu nie korzystał z GML, a może się myle, ale w skryptach nic nie było napisane, a co to są te skrypty?

 

Execute a Piece of Code. GDZIE TO JEST DO JASNEJ CIASNEJ, NIC TAKIEGO NIE PISZE PO PRAWEJ, OPISZ JAŚNIEJ!

 

MAM 5.0 NA POCZĄTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Znaczy że masz GM5.x misiu :) Hmm, może byś ładnie poprosił?

 

Zależy, jeśli kod może być wykonywany w kilku miejscach to po co go n razy pisać? Lepiej użyć Scripts prawda? Jeśli w 1 miejscu to używasz Execute a Piece of Code.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...