Skocz do zawartości

problem ze spritami broni,gracza


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

witam otoz mam tkai problem mam gracza ktory przy kolizij z bron pistolet ma zmienic sprita robi to ale tworzy sie jeden sprit na drogim zamiast tamten jak byl bez broni czyli spr_gostek0 sie usuwac a w jego miejsce jak mam bron nr 1 to spr_gostek 1 a mi sie tworzy jeden na drogim mam taki kod

 

// rysujemy gracza

dir = point_direction( x, y, mouse_x, mouse_y );

draw_sprite_ext( sprite_index, image_index, x, y, 1, 1, dir, -1, 1 );

 

// rysujemy bron

if ( aktywna_bron != 0 )

{

draw_sprite_ext( sprit_broni[ aktywna_bron ], 0, x, y, 1, 1, dir, -1, 1 );

}

 

// rysujemy text z aktywna bronia

draw_text( view_xview + 16, view_yview + 32, nazwa_broni[ aktywna_bron ]

);

 

 

 

jak usunolem linijke draw index to gracz byl nie widzialny do momentu kolizij z jakas bronia prosze o pomoc bo ja sobie nie moge z tym poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo chodzi oto ze jak zdobede karabin np to rysuje mi sie sprit jak mam karabin a pod nim jest ten jak nic nie mam.dlatego ze w kodzie jest napisane ze ma rysowac 2 sprity ale nie wiem jak usune kod to sprit bediz enie widzialny do czasu spotkania jakieis broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo chodzi oto ze jak zdobede karabin np to rysuje mi sie sprit jak mam karabin a pod nim jest ten jak nic nie mam.dlatego ze w kodzie jest napisane ze ma rysowac 2 sprity ale nie wiem jak usune kod to sprit bediz enie widzialny do czasu spotkania jakieis broni.

tlumaczenie dyzmek>>ludzki

no bo chodzi oto, ze jak zdobede karabin to rysuje mi sie sprite karabinu, a pod nim jest ten nadal sprite oznaczajacy brak broni. a to dlatego, ze w kodzie jest napisane,  ze ma rysowac 2 spraity ale jak usune ten kod to sprite bedzie nie widzialny do czasu spotkania jakiejs broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...