Skocz do zawartości

problem z 3d


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, mam problem z 3d w game makerze, uzywam wbudowanego silnika do 3d (nie z przykładu, w sensie ze bez dlli) i prubuje zrobic skakanie jak i chodzenie do przodu i wtył. mam juz mouselook, chodzenie na boki, kamere i przykladowy klocek gotwe, daje link do pliku bo sam nieumiem tego zrobic z gury dziekuje za pomoc. a mam jeszcze gotowa grawitacje

download: https://gmclan.org/up6167_12_tszyde.html

 

edit: napisalem download obok linka bo kolega mentos nie jest na tyle bystry by zrozumiec ze to link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, nie pojąlęs nie tresc posta tylko link do downloadu, na przyszlosc napisze ze to download bys nie mial watpliwosći

 

muczek, cos mi nie dziala, naprawde probowalem, zobacz kod jesli mozesz bo sadze ze dobrze mi idzie ale naprawde nie moge sobie dac z tym rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyzmek:

Chodziło mi o treść:

witajcie, mam problem z 3d w game makerze, uzywam wbudowanego silnika do 3d (nie z przykładu, w sensie ze bez dlli) i prubuje zrobic skakanie jak i chodzenie do przodu i wtył. mam juz mouselook, chodzenie na boki, kamere i przykladowy klocek gotwe, daje link do pliku bo sam nieumiem tego zrobic z gury dziekuje za pomoc. a mam jeszcze gotowa grawitacje

 

@muuuuczek:

Nie zgrywam polonisty. Staram się nakłonić go, żeby przywiązywał większą wagę do jakości swoich działań. Jeżeli nie potrafi używać liczebników - niech używa cyfr. Jego ortografia wskazuje na poziom mojej ośmioletniej siostry... w dodatku poziom sprzed roku. Przepraszam ja Was bardzo, ale siedmiolatki powinny najpierw nauczyć się pisać, a dopiero potem zacząć bawić się w tworzenie gier. (Nie twierdzę, że masz siedem lat. Twierdzę, że reprezentujesz ortografię i interpunkcję siedmiolatka.)

 

Dysleksja to nie choroba - to stan umysłu.
To samo tyczy się dysgrafii i dysortografii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi mentosie, nazwa pliku to nazwa własna wiec udajac wielkiego poloniste jakiego ty udajesz i sam sobie przeczysz ze nie, to wiedz ze stworzylem neologizm, to co napisales skierowales do cycatu (ktorym jest link) nie do posta, moja kiepska ortografia jest za sprawa dysleksji za co naprawde przepraszam bo nie jest to zalerzne odemnie. a o dyslekcji wypowiadaja sie osoby ktore tego nie maja wiec tych ludzi nie pozdrawiam i zycze im by z ich sobie ktos kpil tak jak ze mnie kpia ludzie twojego pokroju

 

edit: przepraszam za offtop, prosil bym o pomoc jednak z tym 3d bo mi bardzo zalerzy na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poruszania się: dawno nie bawiłem się w 3D, ale sądzę, że powinieneś pomęczyć się chwilę zmienianiem x i y używając funkcji sin() i cos().

 

E:

@Mentoss: czy jeśli ktoś pisze bez poszanowania zasad ortografii i interpunkcji, dyskwalifikuje to tego kogoś do udzielenia mu pomocy? Można najwyżej poradzić mu, żeby czytał więcej książek, żeby kształcił swoją pisownię, ale układ typu "Pisz poprawnie, a pomogę Ci" do niczego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysleksja to nie choroba - to stan umysłu.
Skup się, a dasz radę. Gdybym zaczął pisać z zawiązanymi oczami, byłoby to dla mnie usprawiedliwieniem, że wygląda nie najlepiej ? NIE. Jeśli wiesz, że masz problem - kontroluj go. Po to właśnie dają dodatkowy czas na testach - aby móc się zatrzymać i sprawdzić tekst od początku, do końca. Na forum masz tę wygodę, że nie ma ograniczeń czasowych.

 

Korzystając z mozilli masz ułatwione zadanie - podkreśla Ci błędy na czerwono.

 

..:: TOPIC ::..

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=24361&hl=

w sumie to tu nauczyłem się wszystkiego, co wiem o 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezmiernie mi przykro irz o dysleksji wypowiadaja sie osoby kture nie doswiadczyly tego, stan umyslu powiadasz? jest w tym troche racji, mozg odpowiada za moja dysleksje, tak z tym sie zgodze, pżykro mi ze nie jestem w stanie pisać tak jak ty, nie mam mozilli a teraz idź sie doedókować panie mondry ktory zamiast pomagac woli komuś jakieś nibymądre gatki wciskać, polonista za 3 grosze sie znalazl. mam juz zrobiona kamere w 3d przeczytaj w czym potrzebóje pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...