Skocz do zawartości

Płyta i licznik


Kopyciak

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

 

1. Czy się da zrobić coś takiego jak np. z GTA, że bez płyty gra się nie uruchomi?

2. Jeśli sie da to jak?

3. Jak zrobić licznik WSZYSTKICH dotychczasowych uruchomień gry (na każdym kompie)? Np. ktoś uruchamia grę i wtedy gra wysyła do mnie info o uruchomieniu, albo przy każdym uruchomieniu edytuje plik "uruchomienia.txt" i dodaje tam za każdym razem np. następną cyfrę 1.

 

Na razie tyle pytań ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Smo! Co u Ciebie?

 

1. Bez DLLi dodatkowych się raczej nie da.

2. Jak się da to nie wiem jak.

3. Możesz zrobić by ci się łączyła gra z jakaś twoją stroną internetową i wysyłała tam informację. Pobaw się 39dll albo GMSock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic tak:

przy wlaczeniu programu/gry sprawdz czy na plycie jest zapisany plik z kluczem dostepu(mozesz przy instalacji zapisac jaki adres miala stacja dyskow(np. E:/). Mozesz dla niepoznaki zapisac klucz w pliku .exe na plycie, oczywiscie bedzie to plik tekstowy tylko z takim rozszezeniem. Jesli plyta jest niewlozona gry nie odpalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz sobie plik.txt, i zapisujesz w nim sobie:fdhkashfasjkfhskjfhskajfhsjkdhfksjdhfkasjfhsjkahfaskjfhsjkfhaksjfhksjfhksd

ajfhskajdfhw3ui4y875723taioutgadbf9385690qrygf3847r34rfhfg87343qdhye3478yrffwf.

Potem:

GML
naped=get_string("Podaj literę stacji dysków","D")

naped+="\\"

if file_exists(naped+"\plik.txt")

{

show_message("Jest O.K.")

ok=true

}

else

game_end()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przypadkiem nie zrobiłeś pliku o nazwie plik.txt.txt. Bo notatnik dodaje rozszerzenie automatycznie i domyślnie znane rozszerzenia są w Windowsie ukrywane. I plik ten musi być bezpośrednio na D. W żadnych wewnętrznych folderach.

 

EDIT:

Poza tym:

GML
naped+=":\";
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej korekcie kodu, którą podałeś, wszystko jest OK ;)

Plik ma nazwę plik.txt, nie dodawałem następnego .txt, bo wiem, co się później dzieje (pokazała mi to FileZilla) :)

 

E:

Czy jest jakiś sposób na pytanie nr.3 bez DLL-li? Bo ja w ogóle ich nie kapuje, czarna magia ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej zrobić .ini więc oto kod:

GML
ini_open("licz.ini")

a=ini_read_real("licznik","licznik",0)

a+=1

ini_write_real("licznik","licznik",a)

ini_close()

Jak poprzednio mogą być błędy, w nazwach funkcji, argumentach itp. ,bo piszę na sucho.

E: Kilka razy poprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale trzeba userowi dać możliwość podejrzenia jaka jest jego domyślna stacja dysków( jeśli ma ich więcej). Można to załatwić w ten sposób, iż jeśli gra jest w złym miejscu, wyskakuje pytanie:"Czy chcesz wysunąć domyślną stację dysków?", i jeśli wciśnie tak dajesz: cd_door_open()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...