Skocz do zawartości

lengthdiry


Rekomendowane odpowiedzi

jak mam zrobić lengthdirami żeby rysowała z uwzględnieniem image_angle ciała jego bark jako osobny sprite, żeby był na miejscu barku zawsze a nie że jak obróce na image_angle=0 to jest dobrze a jak na inne to ten bark jeździ po takiej elipsie.. ? wiem że to musi być zawsze w lenghtdir_x i lengthdir_y takie same dane żeby chodziło po kole a nie po elipsie, ale jak mam w takim razie zrobić ten bark?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi wskaż gdzie, bo nie dość że w o ogóle nie wiem w jakim elemencie to jest zastosowane bo jedyne co mi sie udaje zrobić to gaz zwiększyć w tym przykładzie, to w dodatku w pliku .gmk jest kilkadziesiąt obiektów a w obiekcie samochodu kilka eventów po kilka/kilkanaście jakiś klocków i tu sie nie da zczaić co to w ogóle jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj 2 obiekty to nie kilkadziesiąt.

W Draw samochodu jest kod pokazujący takie żółte kółka symbolizujące migacze. Tam są użyte lengdir'y.

E:

Sorry, nie dwa, ale reszta (poniżej tych 2 pierwszych)jest do zmiany sterowania.

E2:

Jak chcesz mogę Ci to zrobić bez użycia żadnego klocka, ale nie wiem czy wtedy łatwiej będzie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co to ma być? omg. ja nie chce żeby mi ktoś wytłumaczył jak użyć lengthdirów. to co tam masz to umiem. poczekam aż wejdzie ktoś bardziej zaawansowany i mi powie jak zrobić to co chce

 

edit: albo narysuje

 

edit2:

 

 

umieniemumie.jpg

 

 

kto mi zrobi ludzika który sie obraca w strone myszki a na jego ramieniu jest rysowana czerwona kropka tak jak jest to na rysunku z prawej to jest pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...