Skocz do zawartości

CSI i ich technologie


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Tak. Nazywa się Adobe Premiere i polega to na tym, że montujesz dwa zdjęcia i inne efekty specjalne aby potem jakiś baran przed telewizorem pomyślał, że naprawdę da się znaleźć zabójcę na podstawie tego, że na zdjęciu widać samochód dwie przecznice dalej, a w jego felgach odbija się sklep, w którego szybie odbija się telefon, w którego ekranie odbija się siostra szwagierki sąsiada zabójcy mieszkająca na drugim wybrzeżu.

 

Jak rozwałkujesz 5 złotych to nie wyjdzie 10, na poprawę jakości też nie licz. Owszem foty można wyostrzyć, ale to co jest w CSI to jest zwykły montaż kilku zdjęć (z bliska, ze średniej odległosci i z daleka), powiększanych jedno po drugim (jak już jest nieostre, to robimy przeźroczyste i widać to dokładniejsze pod spodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Paczce Kde for Windows masz kolourpaint, on ma opcję "Płynnego skalowania" (taki Paint Windowsowy, ale lepszy) i nieźle mu to idzie. Ale chyba nie chcesz pobierać kilkuset MB dla jednej aplikacji ....

 

Fervi

 

A tak naprawdę, to w CSI mają taką technologię, że mogą ciebie znaleźć, bo babcia szyjąca na włóczce ma metalową igłę, która de facto odbija twój wizerunek w pędzącym z prędkością 300km/h samochodzie, w którym siedzi baba z okularami, która dziwnym trafem spojrzała na ciebie.

 

Dobra, dno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się znaleźć zabójcę na podstawie tego, że na zdjęciu widać samochód dwie przecznice dalej, a w jego felgach odbija się sklep, w którego szybie odbija się telefon, w którego ekranie odbija się siostra szwagierki sąsiada zabójcy mieszkająca na drugim wybrzeżu.

1288877103397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś program, który jak w CSI normalnie kurde se przybliżam i mi duże pixele zmienia na mniejsze, różnorodne, że na zdjęciu o słabej jakoś można wyraźnie zobaczyć jakiś rozmazany szczegół?

buhahahahah, lepszego żartu nie słyszałem :)... ty tak na serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał odpowiedzieć na swoje pytanie i od tego czy odpowiedź byłaby dobra zależało by moje życie to bym bez zastanowienia powiedział że nie, ale może ci csi mają jakieś technologie których nie chcą dla zwykłych ludzi udostępnić, zawsze sie pojawiają jakieś podejrzenia ; d

 

lepszego żartu nie słyszałem

to co ty masz za życie że jest to najlepszy żart który usłyszałeś? ; o no ale thx, nie wiedziałem że mogę być takim dobrym komikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale taki program jest po prostu nielogiczny. Zdjęcie ma jakąś rozdzielczość i nie wiadomo jak byś nie kombinował nie zmienisz tego. Program nie zgadnie nagle i nie odtworzy obrazu 100x100 z dwóch pixeli w oryginalnym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odświeżenie :P

 

Teoretycznie jest to możliwe. Jak ktoś oglądał serial "Katastrofa w przestworzach" o locie Japan Air :P. Chodziło o to, że odpadł statecznik pionowy samolotu, a jakiś typ zrobił zdjęcie. Ogólnie można powiedzieć, że nic nie było "widać". Samolot był strasznie mały. Oni powiększyli go (oczywiście nie wyglądał ładnie, tylko jak straszna pixeloza) i dowiedzieli się o tym. Tzn. to pewnie nie oryginalne zdjęcia, co przedstawiam, ale ...

 

https://gmclan.org/up6184_6_zrzut_ekranu.html

https://gmclan.org/up6184_6_zrzut_ekranu_1.html

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...