Skocz do zawartości

Linux Ubuntu 10.04 instalacja na Windows XP bez DVD-ROMu


Rafik01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio mam problem. Otóż muszę zainstalować Linuxa na dość starym komputerze bez DVD-ROMU. Niestety jak wypalam obraz płyty z Linuxem to nie wystarcza mi miejsca na zwykłej płycie CD. Prosiłbym o jakieś inne rozwiązania. Nie znam się zbytnio na systemach operacyjnych.

 

Pozdrawiam Rafik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, płyta CD nie ma dokładnie 700MB. Lecz jakieś 636 czy coś w tym stylu ( różnie to bywa ). Overburninga w Nero włączyłem to na koniec i tak się nie powiodło.

 

Jak na razie to wielkie dzięki dla Marmota ;). Mam już na Pendrivie.

 

Tematu jeszcze nie zamykam, bo systemu i tak jeszcze nie zainstalowałem, więc na pewno coś jeszcze nie tak pójdzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kolejny problem.

 

W BIOSie Pierwsze Bootowanie ustawić na jakie ( typ USB ):

- USB-ZIP,

- USB-FDD,

- USB CDROM,

- USB-HDD,

 

Próbowałem już HDD, ZIP i FDD. Nie wiem co robię nie tak. Za każdym razem wybiera Dysk twardy z Windowsem. A chcę, aby pobierał system operacyjny z Pendriva.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto nie miesci ci sie? cd-r ma 700mb, a ubuntu 10.04 zajmuje cos kolo 640mb, wiec rada: kup lepsza plyte jesli masz jakis shit

E:w opcjach masz :

-jakas opcja(nie pamietam jak sie nazywa)

-first boot device

-dtugi

-i trzeci

 

powinienes wybrac "jakas opcja" i wyskoczy ci:

(musisz miec wlozony pend przed wlaczenie kompa)

1.hdd nazwa twojego dysku

2.usb nazwa twojego pendrive

kliknij strzalke w dol rzeby podswietlilo 2. pozycje

i kliknij + na klaw.numer. rzeby usb stalo sie 1.pozycja

esc,esc,exit with save, y,enter,ciesz sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drugi - zbędny komp, tak?

 

Bierzesz Unetbootin (dla Windows) instalujesz Ubuntu 10.10 Netinstall x86 (tak przypuszczam). Instalacja jest tekstowa, jednak dość nieskomplikowana (głównie trzeba umieć czytać), a z pakietów wybrać Ubuntu standard jeśli się nie mylę i tak przez internet mamy Ubuntu. Jeśli jednak chcesz bardziej zoptymalizowany system (Ubuntu 10.10 jest dość szybkie, ale może być jeszcze szybsze), to na GG powiem co możesz zrobić

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość starym komputerze

 

Dla mnie to równoznaczne, że nie ma 2 rdzeni lub 3GHz w procku, by instalować Win7. Pozatym może znudził mu się styl Aero (dość kiepski jest, ale) i ten z Windowsa? Ew. szuka pracy i czyta - zalecana znajomość Linuxa?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie chce popracować na innej platformie ;) i do tego używa swojego starego, słabego kompa. Chcę coś innego niż "by Microsoft Systems". Tak, nie ma on dobrego procka czy dużej pamięci, ale myślę, że jakiś Linux pociągnie.

 

TheMarcQ, nie ma u mnie takiej opcji, która by miała do wyboru "USB". Przeszukałem wszystkie opcje w Advanced BIOS Settings czy jakoś tak i prócz 3 bootowań to wartości dla pozostałych opcji to "Enable/Disable". Będę próbował dzisiaj instalować obraz płyty Ubuntu 10.10 na CD może w końcu się uda. Ostatecznie instaluję tam Windowsa XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doctor, wiem jak zainstalować na pendrivie Linuxa i pisałem to już kilka postów wcześniej. Miałem tylko problem z Bootowanem w BIOSie.

 

Jednak udało mi się zainstalować dzisiaj z płyty 10.04. Kupiłem nową płytę i wszystko poszło bez problemu.

 

Dziękuję wszystkim za pomocne odpowiedzi. Ukazaliście mi wiele rozwiązań dla tego problemu. Dziękuję wam za to, ponieważ zwiększyło to moją wiedzę, a to dla mnie jest w ostatnim czasie bardzo ważne ( konkurs informatyczny ). Największe gratulacje chyba dla najmniej wymagającej odpowiedzi kieruję do gnyska :D, jednak wystarczyło nową płytę CD-R kupić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, aby nie zakładać nowego tematu dam swoje kolejne pytanie tutaj.

 

W jaki sposób zainstalować Oracle Java SE6 JDK w Ubuntu 10.04 jeśli nie mam połączenia z internetem? Jest mi bardzo potrzebna do tworzenia i uruchamiania aplikacji przeze mnie napisanych na Desktopa. Jeszcze zbytnio nie rozumiem całego systemu, więc prosiłbym o pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2010/...ch-czynnosci-2/

 

Miłego czytania

 

Fervi

 

Repozytorium to jest powiedzmy zbiór pakietów, byś zainstalował go prosto z Ubuntu, a nie szukał po stronach internetowych. Po prostu włączasz program (Ubuntu Software Center) [Czy jak to jest po polsku (A aplikacjach)] i szukasz. Prawdopodobnie będziesz miał OpenJDK (OpenSource'owa implementacja Javy przy udziale Oracle). ew. odpalasz konsolę i piszesz

apt-get install openjdk-6-jdk

 

Potwierdzasz literą "t" (tak) i czekasz aż skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...