Skocz do zawartości

depth pod liscmi nad pniem?


Elevator

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak lepiej mozna bylo nazwac temat, ale coz

robie rpg, sprity biore z rpg makera, ale oczywiscie nie kazdy kwadracik po kolei, tylko cale drzewa, namioty itp

a wiec obiekty te maja odznaczone stable, jest jeden obiekt 16x16 stable i to go stawiam na sprity tam gdzie ma blokowac mi postac, no ale do rzeczy

ustawilem zeby bohater mial depth na -10 a namioty itp na 10, co za tym idzie glowa bohatera jest nad namiotem gdy do niego podejdzie, takze 'nad' pniem,

przez co jest bardziej realistycznie, ale gdy postac jest juz nad liscmi - jest nad nimi i tyle, co jest malo realistyczne bo powinna byc pod, wlasnie liscmi przykryta

jak juz mowilem nie zamierzam ustawiac osobnego depth dla lisci jak i pnia, bo ze wszystkimi obiektami w grze bylo by za duzo roboty

 

jak ja to widze?

kolejny punkcik 16x16 z depth na wiekszym minusie niz depth bohatera stawiac tam gdzie sa liscie

cos probowalem ale nie dzialalo

jakies porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie spieprzył, tylko po prostu depth=-y chyba daje obiektowi jeden depth na całej jego powierzchni, a jemu chodzi żeby pień był za bohaterem a liście przed nim i chyba czegoś takiego w jednym obiekcie nie da się zrobić

EDIT:

po prostu podziel drzewo na 2 sprity i 2 obiekty i w pniu daj w create żeby tworzyło ci ten obiekt koronę drzewa w odpowiednim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kiedyś przy swoim projekcie miałem podobny problem, tyle że ja obiekt musiałem dzielić na 3 części, a też było ich sporo. Tak że nic Ci nie pozostaje jak bawić się z tym i dzielić obiekty i zmieniać depht każdego z nich :) Taka już rola programisty ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...