Skocz do zawartości

Jak zrobić format dysku?


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega mówił że ma starego kompa "złomka". Przyszedłem, wyciągamy i sie okazało że to całkiem dobry sprzęt, podłączyłem wszystko bo kable były pomieszane w ogóle. Parametry to chyba 160GB HD, 256MB ram, 256MB graficzna a procek nie wiem. Wiem że to wcale nie jest takie super, ale przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania, poza tym można tam dokupić lepsze części. I włączyliśmy, ale komp jest cały zawirusiony prawdopodobnie. Tam jest jakiś Windows MX 7. Włączamy, wszystko ładnie, tyle że windows działa minutę i nagle totalnie wszystko się ścina albo czasami "blue screen" wyskakuje. Totalnie, czyli nawet godzina na pasku nie przeskakuje, zero reakcji nawet się wyłaczyć nie da, działa tylko przycisk restart. Mam windowsa, chciałem mu zainstalować, ale kurczę nie wiem jak zrobić format z poziomu niewindowsa. W biosie sie chyba nie da, nie? Ptfu co ja gadam przeciez to ustawienia. Próbowałem się zmieśćić w ciągu tej minuty szybko włączyłem Mój komputer i formatuj dysk, ale w partycji C wyskoczył błąd a w D jak rozpoczynało to się ścięło. Aha i jak jest ten ekran że uruchom normalnie, w trybie awaryjnym i z wierszem poleceń to w wierszu poleceń się nie ścina, ale nie wiem jak zrobić żeby ten ekran sie pokazał, a chyba można w wierszu poleceń zrobić formata, nie?

 

I apropos partycji: mam obecnie w laptopie dwie partycje na jednym dysku, czy można bez utraty danych przerobić to na jedną? I żeby z partycji D wszystko przeszło do C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam płytę z windowsem xp xtreme i tam włączyłem, i tam się instalacja włączyło nie było niczego do wybierania, później coś musiałem f2 i f4 chyba klikać żeby kontynuować, a raz nei zauwazyłem nie kliknąłem i sie zrobił czarny ekran z tym migającym podkreśleniem i tak zostało to wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...