Skocz do zawartości

Zablokowane Błąd w platformówce (kolizja)


Piedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. mam taki problem, otóż robię Metroida i pracuje na silnikiem fizyki. Postać (pomarańczowy blok) nie zachowuje się normalnie podczas kolizji z podłogą w odległości 16 px nad nim. Najlepiej by było o podanie dokładnego i dobrego kodu na precyzyjne kolizje.Za każdą pomoc wielce dziękuję (załączam plik gry w uploaderze).

Engine gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zmodyfikowałem tą grę. Teraz masz kolizję per pixel. ( da się zrobić jeszcze dokładniejszy ruch ale tobie nie jest tu potrzebne )

 

Zmiany:

- dodałem create w object0 z deklaracja zmiennych, są to odpowiedniki tych GMowych.

- zmodyfikowałem step w object0 i tam masz kolizje pionowe oraz poziome + zakomentowane chodzenie po pochyłych platformach ( jednakże tego nie testowałem, po prostu wkleiłem kod z mojej gry :P i lekko zmodyfikowałem )

- press Z key też zmodyfikowałem ale tutaj tylko podstawiłem mój odpowiednik vs zamiast vspeed.

 

https://gmclan.org/up539_12_metroid_X_mission.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zmodyfikowałem tą grę. Teraz masz kolizję per pixel. ( da się zrobić jeszcze dokładniejszy ruch ale tobie nie jest tu potrzebne )

 

Zmiany:

- dodałem create w object0 z deklaracja zmiennych, są to odpowiedniki tych GMowych.

- zmodyfikowałem step w object0 i tam masz kolizje pionowe oraz poziome + zakomentowane chodzenie po pochyłych platformach ( jednakże tego nie testowałem, po prostu wkleiłem kod z mojej gry :P i lekko zmodyfikowałem )

- press Z key też zmodyfikowałem ale tutaj tylko podstawiłem mój odpowiednik vs zamiast vspeed.

 

https://gmclan.org/up539_12_metroid_X_mission.html

Dzięki, pomogłeś masz kredki.

Wprowadziłem małe zmiany kosmetyczne tzn:

-Zwiększyłem tarcie (aby postać zatrzymywała się od razu)

-zwiększyłem trochę zmienną vs

Tak czy owak; otrzymujesz ode mnie Bardzo Wielkie Podziękowania.

EDIT:

Czy dałoby radę zrobić, że jak przytrzymam klawisz skoku [Z] to skaczę wyżej??

(sam do tego dotrzeć nie mogę :.(( )

EDIT:

[Przenoszę do nowego tematu.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...