Skocz do zawartości

Internet w komórce a internet mobilny


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wczytywanie stron i pobieranie plików w komórce jest duzo szybsze niż podłączenie tejże komórki do komputera kablem i użycie przeglądarki? Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Bo nie rozumiem tego, że to samo urządzenie a prędkośc przeglądania zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle komorki uzywaja programow/serwisow przez ktore przechodza te strony minimalizacje zasobow, przez co laduja sie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznijmy od tego, jaką tą "komóre" masz i jaka przeglądarka. Np opera mobile (nie mini!!!) otwiera strony normalnie. n900 w ogóle nawet z systemową przeglądarką jest w stanie otworzyć chyba wszystko (pełny flash, nie flash lite).

Do połączenia komórki z kompem lepsze są aplikacje ala "JoikuSpot", gdzie komputer łączy się z komórką przez wifi (siec ad-hoc), tyle ze lepiej wtedy mieć ładowarkę w pobliżu, ale to chyba nie problem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starawą już nokię e50 i chodzi mi o to że musze jej chwilowo używać jako modemu do kompa, a strony w telu czy to wbudowaną, czy operą mini wczytują się znacznie szybciej niż podłączona kablem do komputera i przez Firefox. A na kompie mam zainstalowane wszelkie "przyspieszacze": TrafficCompressor, cFosSpeed, w przeglądarce mam AdBlock.

 

Wprawdzie telefon nie odtwarza elementów animowanych(np banery są statyczne), ale film z youtube czy podobnych odtworzyć już mogę - załącza się aplikacja RealPlayer, przechwytuje strumień wideo i mi odtwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komórki nie korzystają z tego samego - co Modemy typu Blueconnect?

 

Wiem, że Blueconnect jest całkiem niezły (ale ma limit 1GB ;/). Na zadupiu (wieś pod Przemyślem) pobierało się z transferem 400-500KB, wiec źle nie było

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E50 nie ma 3G, tylko EDGE(2,5G), więc (o ile jesteś w zasięgu EDGE, a nie jeszcze wolniejszego GPRS) max. prędkość pobierania wynosi bodajże 16-32 Kb/s. Jak chcesz dokładnie zbadać, z jaką prędkością "chodzi" Ci internet w komórce, zainstaluj nokia energy profile.

btw, jak już masz e50 to zainstaluj opere mobile, nie mini.

@Fervi

Tak, niektóre komórki(chyba smartphone tutaj bardziej pasuje) korzystają z 3,5G (HSDPA), która pozwala na osiągniecie nawet 3,6 Mbit/s, a modemy takie, jakie operatorzy proponują np huawei e160 łączą się właśnie w tych sieciach. Sam korzystam z play online, mam w mieście 3,5G i internet w mojej komórce (n95-2) na prawdę działa szybko (pobieranie: 128 kb/s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E50 nie ma 3G, tylko EDGE(2,5G), więc (o ile jesteś w zasięgu EDGE, a nie jeszcze wolniejszego GPRS) max. prędkość pobierania wynosi bodajże 16-32 Kb/s. Jak chcesz dokładnie zbadać, z jaką prędkością "chodzi" Ci internet w komórce, zainstaluj nokia energy profile.

btw, jak już masz e50 to zainstaluj opere mobile, nie mini.

No mam 1-5kbps w porywach do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...