Skocz do zawartości

Zablokowane Dobra kamera


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kiedyś już pisałem temat o kamerze Toshiba Camileo x100, lecz przez to że nigdzie w sklepie w mojej miejscowości nie można jej zobaczyć(tylko na zamówienie) zainteresowałem się kamerami Sony Handycam.

Prosiłbym o pokazanie mi w miare dobrej kamery z tej serii. Cena do 1300 zł. Szukałem w HD ale za takie pieniądze to raczej nie jest możliwe. Jeżeli ktoś znajdzie jakąś kamerę w HD w tej cenie lub trochę wyższej też niech napisze. Może wtedy uda mi się dozbierać. ;) Kamera musi być na karty pamięci, bo nie chcem dysku ani tym bardziej płyt.

Ceny sprawdzałem w sklepie Mixelectronics.

 

Proszę o pomoc bo nie chcem wydać pieniędzy na byle co.

 

EDIT: Jak duża jest różnica między zwykłą jakością a HD ??

EDIT 2: Modele które ja znalazłem:

DCR-SX53

DCR-SX73

i jeszcze jedna w HD bardzo mi się podoba, ale jest droga. HDR-CX115 Powiedźcie czy jest warta swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz tą kamerką kręcić. HD ma swietną rozdzielczość a przy tym jakość obrazu, ale nadaje się głównie na duże telewizory HD Ready, na mniejszych będzie przeskalowane i straci dużo na szczegółach. Minusem HD jest duża waga pliku z filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcem tylko kręcić nią jakieś uroczystości, imprezy, jak wyjade gdzieś to nakręcić jakieś widoki. Dodam że będzie to moja pierwsza kamera. A telewizora HD nie mam.

A możecie mi powiedzieć czy bardzo różni się obraz zwykły od HD??

 

Bo wydaje mi się że chyba wezme zwykłą ze względu na wagę filmów, krótszy czas nagrywania, i braku sprzętu do odtwarzania HD.

A którą radzicie DCR-SX53 czy DCR-SX73??

 

EDIT: Czy lampa wideo to ważny element kamery??

Bo ta DCR-SX53 ją ma ale ta lepsza nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć czy bardzo różni się obraz zwykły od HD??

Rozdzielczością. Większa rozdzielczość = bardziej szczegółowy obraz, który zawsze można wedle chęci pomniejszać. Zresztą, moim zdaniem kupowanie kamery słabszej tylko po to, żeby HD nie miała, żeby pasowało pod telewizor mija się z celem, bo przy kupnie sprzętu trzeba też raczej myśleć przyszłościowo w pewnym stopniu, a nie tylko na chwilę obecną, że akurat nie mam telewizora HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za double posta ale właśnie przeczytałem że do nagrań HD potrzebny jest sprzęt Sony, a nie może byc innych firm. :blink: To znaczy:

- odtwarzacz DVD/BLU-RAY,

- specjalny program do edycji tego formatu,

- telewizor Sony

 

 

To prawda?? :blink:

Może ktoś z was ma kamerę HD Sony i potrafi odpowiedziec mi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnysek: Wiem, ale ja jestem zainteresowany kamerą.

Co do tego sprzętu Sony nie wiesz czy to jest prawda?? Bo jeżeli tak to będę musiał się powarznie zastanowic... :crying:

 

EDIT: Znalazłem jeszcze jedną kamerę Sony HDR-CX105. Co o niej myślicie?? Wydaje mi się że cena do jakości jest korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sory za double posta i za odświeżanie tematu, ale nie chciałem zakładać kolejnego.

Otuż sprawa z kamerą się trochę zmieniła i znowu mam dylemat.

Kamerę mam dostać od babci i daje mi taki wybór:

Sony DCR-SX33 (SD)(835zł) i akcesoria: statyw, torba, karta pamięci i może coś jeszcze

lub

Sony HDR-CX115 (HD)(1642zł) bez żadnych akcesoriów(wszystko musze sobie dokupić sam).

 

 

A jeszcze do tego dochodzi to, że nie mam ani dobrego telewizora, ani dobrego komputera, odtwarzacza Blu-Ray.

Więc nie wiem czy ta dobra jakość jest mi potrzebna bo.

Dodam jeszcze, że będzie to moja pierwsza kamera. Będę nią nagrywał jakieś wyjazdy, uroczystości rodzinne.

 

No i teraz mam dylemat. Co wybrać??

Wybaczcie że ciągle wam zawracam tym głowę, ale naprawdę nie mam w rodzinie nikogo kto by miał kamerę, ani spośród kolegów. :crying:

Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD jest o tyle dobre, że jak teraz nagrasz coś w HD, zapiszesz sobie w tym formacie na płytce (filmy 2godzinne w 720p po kompresji z dość zadowalającą jakością obrazu mają ok. 4GB) to możesz za jakiś czas sobie obejrzeć już na lepszym sprzęcie bez narzekania na jakość. Ja np. obecnie trochę ubolewam, że mam parę dość cennych filmów rodzinnych nagranych jeszcze kamerą VHS, bo nie ma teraz zupełnie jak tego obejrzeć nawet, a były już wtedy kamerki cyfrowe do kupienia. Ogólnie, ja na Twoim miejscu bym myślał przyszłościowo. Mimo, że pierwsza, to zawsze będzie Ci służyć na o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...