Skocz do zawartości

organizer


TheMarcQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: organizer(wersja rozwojowa)

 

Gatunek: program

 

Opis: organizer zawiera :

 

  1. stoper
  2. zegar
  3. datę
  4. timer
  5. notatnik 
  6. kalkulator
  7. auto otwieranie stron www
  8. opcje "always on top"

jest to wersja 1.0 w 2 planuję:

1. mini chat

2. poprawienie wyglądu

3. dodanie paru opcji do kalkulatora

4.poprawienie notatnika, który ma na razie wiele wad 

5. dodanie opcji programu(np. rozmiaru okna, które podzespoły mają być włączone, a które nie)

 

Download: https://gmclan.org/up6357_4_organizer.html

 

Rozmiar pliku: 1.58MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
JA

Grafika:
ja+windows

Muzyka:
game maker

Screeny:

 

https://gmclan.org/up6357_5_52de26c8ae.html

 

https://gmclan.org/up6357_5_bez_tytu_u2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie dawał już w gotowych programach, skoro masz dodać minichat, co mnie ciekawi, ale reszta już niezbyt. Po pierwsze wygląd nie jest za ładny, a nawet z lekka odrzuca. Otwieranie stron jest... według mnie niepotrzebne. Jeżeli chce jakieś strony uruchamiac na początku to firefox zapisuje mi sesję ewentualnie wrzucam do zakładek i mam wszystko pod ręką. Opcja zawsze na wierzchu też się nie sprawdza, bo okienko jest niemałych rozmiarów i zasłania inne okienka, a ciągłe przesuwanie nie wchodzi w grę. Tak więc oceniam na 3/5 (przy ocenie nie brałem pod uwagę obecności innych darmowych i zapewne lepszych organizatorów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mógłby tyci lepiej wyglądać...funkcje jak na razie nie za bardzo...

 

 

Piszę właśnie dll(na razie dla c++, ale może i dla gm'a by się urwało) i mam tam funkcje które chyba by ci się przydały:

-Buttony

-TextBoxy

-ListBoxy

-ChomboBoxy

-CheckBoxy

-RadioButtony

-GroupBoxy

-dodawanie do okna programu/kontrolki pasków przesuwu(w planach na dziś/jutro)

-tworzenie okienek dialogowych(no w sumie jeszcze nie ma...ale będzie :D)

i wiele innych :)

 

Jak byś chciał skorzystać to napisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-beznadziejny interfejs

-beznadziejne fonty

-brak interpolacji na owych beznadziejnych fontach

-"19:1:7"

-50 fps?

-JAK ZANIŻYŁEM FPS TO STOPER TEŻ LECIAŁ WOLNIEJ! (i to stąd pewnie to 50fps, bo autor nie potrafił zrobić "normalnie" stopera :( )

-gdy ustawiłem odliczanie czasu na 1 sek to zamiast alarmu sekundy przeskoczyły na 60

-gdy drugi raz próbowałem ustawić timer to zegar przeskoczył na 2<tutaj cyferka ciągle się kręcąca - ... 9 8 7 ... 3 2 1 0 9 8 ...> :60:60

-przekręcanie literek w tym timerze jest bardzo niefajnie ścinane

-co to za graficzka źółtej kartki do notatnika skoro i tak piszemy po prostokącie?

-zbugowane zawijanie wyrazów (patrz punkt niżej)

-nie mogę napisać znaku #, jeśli go napiszę to tekst przesuwa się kilka linii niżej, choć kursor zostaje "na górze"

-czy mi się wydaje czy nie da się wyczyścić kalkulatora?

-nie mogę użyć magicznego znaku przecinka/kropki

-po cholerę mi funkcje trygonometyczne jeśli nie mogę wpisywać liczb zmiennoprzecinkowych : |

-"pi" tylko dopisuje do tekstu "3.14", więc mogę uzyskać liczbę "6663.143.143.143.143.143.14"

-######sty skrót do "pierwiastka", nie ma co

-ale przesunac (NIE MA POLSKICH ZNAKÓW!) tekst w lewo/prawo trzeba nawalać w ten przycisk myszką

-gdy zrobie coś, co jest niepoprawne (dziele przez 0, niepoprawna składnia ("3.143.14", "7-**/+-*+2") wynik się zeruje - możesz tym zmylić.

-ulubione to chyba jakaś kpina T_T

-mam podawać ścieżkę dostępu do przeglądarki? nice

-w ich nazwie można używać znaku #

-widziałeś gdzieś program który zamyka się wciskając Esc?

 

Przynajmneij połowa nie jest idiotyczna więc jest na wagę złota. Adres wyśle na pma :3

 

Piszę właśnie dll(na razie dla c++, ale może i dla gm'a by się urwało) i mam tam funkcje które chyba by ci się przydały:

-Buttony

-TextBoxy

-ListBoxy

-ChomboBoxy

-CheckBoxy

-RadioButtony

-GroupBoxy

-dodawanie do okna programu/kontrolki pasków przesuwu(w planach na dziś/jutro)

-tworzenie okienek dialogowych(no w sumie jeszcze nie ma...ale będzie )

i wiele innych

 

Jak byś chciał skorzystać to napisz na PW

Kilka osób już Cię wyprzedziło, ale co tam. Na pewno ich pobijesz. Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidds: heh...pewnie że tak xD a co wątpisz? Ale nawet jeśli nie to wiesz...ja pisze ten dll więc mam taką przewagę że mogę mu wytłumaczyć jak go używać
Na liście nie widziałem możliwości obsługi kilku okien naraz, takich elementów jak taby (no, karty), treeviewy czy chociażby dynamicznego rysowania po ikonce w trayu, no ale jeśli sugerujesz, że pobijesz go to rozumiem, że masz to wszystko w planach ;]

A wsparcie techniczne masz świetne, w to nie wątpię.

 

I jeszcze co do samego organizera - nie wiem czemu, ale mam dziwne wrażenie, że napisanie tego w c# zajęło by mniej linii kodu niż w gmie, a przy okazji jakoś by wyglądało i działało, no ale co tam.

 

A, bym zapomniał.

2-/10 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-beznadziejne fonty

-brak interpolacji na owych beznadziejnych fontach

-"19:1:7"

??

-co to za graficzka źółtej kartki do notatnika skoro i tak piszemy po prostokącie?

tak zwany wygląd nie zaszkodzi

-JAK ZANIŻYŁEM FPS TO STOPER TEŻ LECIAŁ WOLNIEJ! (i to stąd pewnie to 50fps, bo autor nie potrafił zrobić "normalnie" stopera )

to nie zniżaj

-przekręcanie literek w tym timerze jest bardzo niefajnie ścinane

to też dla wyglądu i to też zmienie

-nie mogę napisać znaku #, jeśli go napiszę to tekst przesuwa się kilka linii niżej, choć kursor zostaje "na górze"

to zablokuję dodawanie # do notatnika

-czy mi się wydaje czy nie da się wyczyścić kalkulatora?

następna wersja

 

 

dalsza część w następnym posćie bo jest ograniczona liczba cytatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-"pi" tylko dopisuje do tekstu "3.14", więc mogę uzyskać liczbę "6663.143.143.143.143.143.14"

kalkulator jest w ogóle do zmiany, wiem

-ale przesunac (NIE MA POLSKICH ZNAKÓW!) tekst w lewo/prawo trzeba nawalać w ten przycisk myszką

nie starczyło mi cierpliwości na zrobienie tego lepiej

-gdy zrobie coś, co jest niepoprawne (dziele przez 0, niepoprawna składnia ("3.143.14", "7-**/+-*+2") wynik się zeruje - możesz tym zmylić.

to akurat zrobiłem specjalnie

-ulubione to chyba jakaś kpina T_T

??

-mam podawać ścieżkę dostępu do przeglądarki? nice

nie umiem zrobić wyszukiwarki wyszukiwarek :/

-widziałeś gdzieś program który zamyka się wciskając Esc?

coś nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "19:1:7" - taką godzinę zobaczyłem na zegarze. A powinienem chyba zobaczyć np. "21:42:07"

2. beznadziejny interfejs - jeśli Ci się to ie podoba to ic nie poradzę, ale zrozum - te kręcące się liczniki, te idiotyczne czcionki, gradientowe buttoniki i cała reszta brzydkich a na dodatek kompletnie nie pasujących do siebie elementów jest be.

3. Nie ma "to nie zaniżaj" - po 1. u kogoś program może chodzić wolniej - wolniej będzie leciał czas (niestety, tylko w programie), po 2. gm nie liczy idealnie czasu klatek i po pewnym czasie mimo że komputer wyrabia 50fps podawany czas nie będzie się zgadzał idealnie z prawdziwym czasem. Po 3. gm freezuje grę gdy przesuwamy jej okno, wtedy też timer się zastopuje.

4. "to akurat zrobiłem specjalnie" - to wyświetlaj tam "ERROR" a nie zero. Cokolwiek, byle nie liczbę. Skąd będę miał wiedzieć, że to 0 oznacza akurat błąd a nie wynik?

5. "coś nie pasuje?" - tak, ktoś normalny wymyślił, aby dało się zamykać programy klikając na X i trzynajmy się tego - gdy okno gry nie ma focusa to zamiast po prostu kliknąć na X i je zamknąć muszę najpierw kliknąć gdzieś w jego obszarze aby go odzyskało, po czym muszę już tylko drugą ręką odszukać Esc na klawiaturze.

6. Ulubione - Ty serio nei wiesz o co mi chodizło czy udajesz : | ?

 

CO TO W OGÓLE ZA IDIOTYCZNY POMYSŁ ABY ROBIĆ PROGRAM DO TRZYMANIA ULUBIONYCH STRON.

 

Podsumujmy ficzery nawet IE 6, a pewnie i 5 to miało: //chyba większość przeglądarek w telefonach komórkowych sprzed dobrych paru lat ma poniższe ficzery

+mamy dowolną ilość ulubionych

+mamy nad nimi większą kontrolę

+mamy wyświetlanie ikonki storn

+mamy full wygodę - nie tzreba używać innego programu do tego lol

+NIE MUSIMY SZUKAĆ PRZEGLĄDARKI NA DYSKU I WKLEJAĆ JEJ ADRESU :<

 

Twój program ma dokładnie to samo co powyższe, tylko wszędzie trzeba zaprzeczyć.

Może pomyślisz nad ficzerem wyświetlania tapet na pulpit? Po cholerę komu te windowsowe, co z tego, że będzie wygodniejsze i user będzie mógł ustawiac na nich ikonki - zrób program, który będzie na pełnym ekranie pokazywał wybrany obrazek (a 666 razy na sekundę ustawiaj je do tyłu jakimś dllem), na to przecież będzie mógł uruchamiać sobie inne aplikacje. Zrób DEFINITYWNIE MNIEJ WYGODNY program dający przy okazji WPIZDU MNIEJSZE MOŻLIWOŚCI - sukces gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...