Skocz do zawartości

Kojarzenie plików z programem w GM


bluks

Rekomendowane odpowiedzi

Różni się tym że to co piszesz otwiera dany program i dodaje zawartość pliku.

Problemy:

1. Nie wiem jak zrobić aby wczytane właściwości były przedstawione i jak te właściwości stworzyć.

2. Było by trzeba ręcznie przystosować plik do programu. A ja chcę aby rozszerzenie było dodawano po pierwszym uruchomieniu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoroś taki mądry. To przyślij programik (twój) który tak działa. A jeżeli nie to nie udawaj geniusze bo widocznie nic nie wiesz.

 

Jeżeli to zrobisz to cię przeproszę, ale puki co sp*******j, bo to żadna pomoc, a programisto to ja jestem od ciebie dłużej. :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa file association i polega to na tym że dodajesz nowy klucz do rejsestru HKEY_CLASSES_ROOT: "\.stl\shell\open\command" o wartości: "sciezka_do_pliku_exe %1"

a zeby program w GMie wiedzial jaki plik ma byc otwarty, pobierasz parameter_string() parametr nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest. Dodałem do rejestru (tymczasowo ręcznie czyli stworzyłem Plik.reg w notatniku napisałem co trzeba jak pisałeś) włączyłem i poprawnie dodało co trzeba do rejestru i jest okej po włączeniu pliku włącza mój program.

Ale:

poco te "%1" przy ścieżce do pliku?

Jak przez rejestrację zmienić ikonę tego pliku na taką karteczkę z ikoną programu.

i

Gdy biorę parametr_string(1) to daje tylko część ścieżkę, a reszta od pierwszej spacji w ścieżce usuwa.

A gdy dam zero to spacje są (no ale to chyba bez różnicy bo nie daje czego trzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%1 oznacza ze przesle sciezke odpalanego pliku w parametrze programu #1, czyli parameter_string(1) zwroci sciezke do odpalanego pliku i w ten sposob mozesz otworzyc w programie swoim go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto funkcje związane z rejestrem:

 

registry_write_string(name,str) - Tworzy miejsce w rejestrze z nazwą i string`iem.

registry_write_real(name,x) - Tworzy miejsce w rejestrze z nazwą i wartością rzeczywistą.

registry_read_string(name) - Czyta string`a, pod daną nazwą. (Jeżeli nazwa nie istnieje, pusty string zostaje zwrócony).

registry_read_real(name) - Czyta wartość rzeczywistą pod daną nazwą. (Jeżeli nazwa nie istnieje, liczba 0 zostaje zwrócona).

registry_exists(name) - Sprawdza, czy dana nazwa istnieje.

 

Wartości w archiwum są grupowane do kluczy. Powyższe procedury pracują właśnie nad wartościami w kluczu, który specjalnie jest utworzony dla twojej gry.

Twój program może użyć tego, by otrzymać pewną informację o systemie, która grą biegnie dalej. Możesz też przeczytać wartości w innych kluczach. Masz możliwość też je nadpisać, ale bądź bardzo ostrożny.

Istnieją jeszcze inne funkcje:

 

registry_write_string_ext(key,name,str) - Tworzy miejsce na klucz w rejestrze z nazwą i string`iem.

registry_write_real_ext(key,name,x) - Tworzy miejsce na klucz w rejestrze z nazwą i z wartością rzeczywistą.

registry_read_string_ext(key,name) - Czyta string z danego klucza i z danej nazwy. (Jeżeli nazwa nie istnieje, pusty string zostaje zwrócony)

registry_read_real_ext(key,name) - Czyta wartość rzeczywistą z danego klucza i nazwy.(Jeżeli nazwa nie istnieje, liczba 0 zostaje zwrócona)

registry_exists_ext(key,name) - sprawdza czy dana nazwa istnieje w danym kluczu.

registry_set_root(root) Ustawia źródło(root) dla innych funkcji(routines). Używa tych wartości:

0 = HKEY_CURRENT_USER

1 = HKEY_LOCAL_MACHINE

2 = HKEY_CLASSES_ROOT

3 = HKEY_USERS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pod folder w folderze rozszerzenia, o nazwie DefaultIcon odpowiada sciezce na ikone/exe/dll z ktorej ikone ma wyswietlac. standardowe ikony windowsa sa brane z dllki systemowej z zasobami wsrod ktorych sa wlasnie takie ikonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale problem po restarcie kompa sam się rozwiązał. A jeżeli się dobrze orientuję to ta funkcja jest aby w przypadku zmiany programu otwierającego plik ikona była taka sama. Choć można by było to wykorzystać aby nie resetować systemu więc dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...