Skocz do zawartości

Problem z laptopem


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Mój laptop zawsze włączał się bardzo szybko, ale od niedawna coś się w nim zepsuło. Gdy go włączam wszystko dobrze idzie, pojawia się napis Zapraszamy! na niebieskim tle i pokazuje się pulpit. No i trzeba straaasznie długo czekać, wciąż widać sam pulpit bez ikon ani paska na dole, aż w końcu nagle się włączy. Macie pomysł jak to naprawić? Wirusów nie mam, skanowałem avastem i AVG Anti-Virus. Zdecydowałem się nawet na desperacki czyn, żeby laptopa zostawiać w ciągu dnia na stan wstrzymania, i wtedy sobie pyknąć i od razu mam włączonego, ale wtedy coś mi się tak skojarzyło czy mi to przypadkiem kiedyś ktoś nie mówił, że to się coś może zepsuć jak za długo.. A więc: czy coś się psuje jak się często lub długo ma stan wstrzymania na laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden dzień używać Windę, by mieć wirusy. A Avast nie jest dobrym AV (AVG zresztą też nie). Proponuję od biedy zrobić format, spróbować przywrócić system.

 

Co do stanu wstrzymania - nie powinno sprawiać większych problemów. (Aczkolwiek tak przypuszczam)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden dzień używać Windę, by mieć wirusy.

ten znowu z systemową propagandą. niech pozostanie już w twojej sygnie, ok? wystarczy zdrowy rozsądek i wirusów nie ma. i tak za parę dni fervi znów napisze, jak to wirusy lgną do windy

poza tym, przyczyną opisanego problemu równie dobrze może być (ale nie musi) zaśmiecony system, a to może się zdarzyć przy każdym OSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek według jakiś tam badań, wystarczy 7 minut surfować bez AV (i zabezpieczeń) po necie, by złapać wirusa.

sądzę jednak, że Alternative w przeciwieństwie do ciebie zainstalował antywirusa na swojej windzie. już pominę "jakiś tam badań"

jak to jest, że na windowe wirusy najbardziej narzekają użytkownicy linuxa? ;p

ale przejdźmy do tematu, w końcu te systemy nie są złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może skasowałeś coś w systemie i teraz system szuka tego czegoś program/plik/proces?? Może wystarczy usunąć jakiś wpis w autostarcie lub czymś takim podobnym...

 

doctor zachowujesz się jak wyznawcy jarosławcyzmu, efekt też jest taki sam, zamiast zachęcać zniechęcasz ludzi do siebie i "twojego" systemu.

Jako użytkownik bardzo ubolewam z tego powodu i pytam się: Gdzie byli rodzice?? Gdzie są adminy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...