Skocz do zawartości

[PHP][JS] Canvas ?


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Tym razem głowię sie nad tym czy Canvas będzie dobrym rozwiązaniem w rysowaniu gier mmo . Mianowicie, zazwyczaj robiłem to w czystym html-u. Rysowałem po prostu mapkę za pomocą kratek i na nich hero. Canvas daje troche większe możliwości rysowania, myślę nad połączeniem Canvas i Ajax-a , tak aby np. pobierać pozycje graczy w obrębie gracza i za pomocą Canvasa ich rysować. Tylko czy Canvas będzie w tym dobry? :) Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w JS sprawdzić np. jak w php pamięć albo coś takiego.

btw. co ma Php do js?

Źle to ująłem po prostu, chodziło mi o to czy są w Java Script takie funkcje, które by działały tak jak w php do obliczania "zajmowanej" pamięci tyle że przez js.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Szkoda tylko, ze 50% użytkowników internetu nie odróżnia Internet Explorera od Googli czy Onetu (wyszukiwarkę mylą z przeglądarką) a Internet jest dla nich taką ikonką na pulpicie, przez co HTML5 jeszcze długo nie będzie poza ich zasięgiem. Owszem, ludzie tacy jak my aktualizują przeglądarki i unikają IE, ale nawet jeśli to mają aktualną wersję, jednak sporo ludzi nadal jedzie na IE6 czy IE7 w czasie gdy IE9 już puka do drzwi. Nie wspominając o tym, że Firefoxy, Opery i Chromy co miesiąc dostają jakieś poprawki i zmiany, a M$ ogranicza się do łatania dziur.

 

Fajny bajer, ale za kilka lat. Obawiam się, ze do tego czasu to i Flasha naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze 50% użytkowników internetu nie odróżnia Internet Explorera od Googli czy Onetu (wyszukiwarkę mylą z przeglądarką) a Internet jest dla nich taką ikonką na pulpicie, przez co HTML5 jeszcze długo nie będzie poza ich zasięgiem. Owszem, ludzie tacy jak my aktualizują przeglądarki i unikają IE, ale nawet jeśli to mają aktualną wersję, jednak sporo ludzi nadal jedzie na IE6 czy IE7 w czasie gdy IE9 już puka do drzwi. Nie wspominając o tym, że Firefoxy, Opery i Chromy co miesiąc dostają jakieś poprawki i zmiany, a M$ ogranicza się do łatania dziur.

 

Fajny bajer, ale za kilka lat. Obawiam się, ze do tego czasu to i Flasha naprawią.

dramatyzujesz, nie jest wcale tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...