Skocz do zawartości

Zablokowane Internet


Pepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam router i jak chce włączyć internet do laptopa muszę podłączyć kabelek :P A czy da się zrobić tak żebym miał połączenie w całym domu i rodzice o tym nie wiedzieli :) Mogę wszytsko kupić tylko żebyn router stał i było podłączone do internetu ,a ja bym kupił coś i podłączył i gdzieś schował czy jakoś tak bo się na tym nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To musisz kupić kolejny, a z antenką. Opcje są dwie:

1) router ADSL z WiFi - wtedy może zastąpić obecny (o ile masz dane do konfiguracji)

2) zwykły router WiFi - wtedy podłączasz go zamiast komputera do obecnego, zazwyczaj taki router ma 4 wyjścia LAN (gdzie wpinasz uprzednio podłączony komputer), oraz antenę do WiFi.

Konfiguracja jest w instrukcji, podłączając do innego routera nie trzeb podawać zadnych IP, DNS itd. Pamiętaj tylko, aby po podłączeniu nowego routera stary wyłączyć i włączyć ponownie (zrestartować, ale nie pomyl tego ze zresetowaniem bo wtedy będzie kaplica), żeby załapał nowy sprzęt (bo będzie inny MAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A co tam jest nie do rozumienia? Albo kupujesz modem ADSL jak potrafisz go skonfigurować, albo zwykły (na wejście Ethernet, LAN, RJ-45 czy jak tam je zwą na opakowaniu).

 

W routerze jest instrukcja po Polsku (musi być, tego wymaga Polskie prawo) i jak potrafisz czytać, to wszystko powinno działać.

 

Pamiętaj o ustawieniu hasła do wi-fi, albo sąsiad będzie wtedy też mógł korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie każdy ma takie luzy w domu jak Ty Anty .

No niestety, nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Bo mam mały problem z klatką piersiową i zwalają na kompa...

Na laptopie bez neta nic nie zrobię :(

 

Cycki Ci rosną?

 

Nie, jak dostawisz kolejny router to raczej będzie go niestety widać. Chyba, że wymienisz obecny, na ADLS+WiFi, ale musisz mieć wtedy opis konfiguracji od dostawy internetu, bo inaczej samo podłączenie może nic nie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić to akurat średni problem :) bardziej ,że ja nie kapuje o co chodzi :) Spróbuj napisać mi bez tych wszystkich nazw :)

1.Umiesz zrobić żeby został router podłączony do komputera? ten co teraz jest?

2.Żebym umiał się do niego podłączyć ?

3. Internet był na cały dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
1. Właśnie stary musi zostać ,żeby rodzice myśleli że internet jest tylko w tym pomieszczeniu :)

To jak stary nie ma antenki to nie będziesz miał neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam mały problem z klatką piersiową i zwalają na kompa...

Na laptopie bez neta nic nie zrobię :(

Jestem ciekaw jak komputer (taki PC) może mieć wpływ na klatkę piersiową?? Już prędzej twoja postawa przy komputerze, ale to twoja wina jak już nie kompa...

 

Ja bym radził zostawić stary jako atrapę, a neta zrobić przez nowy i ewentualnie skonfigurować kompy w domu pod nowy i oczywiście ukryć co nieco w wyświetlaniu w systemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wadę wrodzoną co wychodzi z 14-16 roku :(

 

 

Możesz dokładniej ten pomysł? Bo ja nie znam się na tym :/

 

 

Edit: Mniej więcej wiem o co chodzi ,ale muszę dokładniej ,bo ja tylko muszę o nim wiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...