Skocz do zawartości

[PHP][HTML] Łączenie skryptu z wyświetlaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ostatnio taki dylemat, ponieważ nie wiem w jaki sposób najlepiej łączyć HTML z PHP? Tzn. czy używać funkcji echo? Czy może smartów? Czy też najpierw wykonać skrypt a pod tym wszystko wyświetlać? Jaki jest najbardziej optymalny sposób? Smarty są dobre, ale czy są optymalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No cóż, najszybszy jest raczej kod mieszany z HTMLem, ale czytelność i użyteczność... minimalna. Smarty jest mocno rozbudowany, jak nie potrzebujesz takich bajerów, proponuję dwa wyjścia - jedno prostsze - includować pliki które zawierają HTML ze wstawkami PHP (PHTML) juz po wykonaniu najwazniejszych rzeczy w kodzie (rozdzielisz niejako design strony od kodu), albo stworzyć klasę, która będzie zarządzać szablonami/widokami jak to tam nazwiesz (coś jak w frameworku MVC), aczkolwiek jak nie masz zbyt duzej znajomości PHP to tworzenie takiej klasy moze byc jeszcze czarną magią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Są, bo co framework to różne podejścia i sposoby implementacji. Nie ma czegoś takiego jak czysty framework MVC, bo samo MVC to tylko ogólna koncepcja.

 

Ja ogólnie polecam skorzystać z silnika templatów. Może nie tyle co kobyła smarty, lecz lekkie dwoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No tak, bo Kohana i Symfony różnią się ideologią. Ten pierwszy ma być zestawym prostych i lekkich narzędzi w ramach wzorca MVC, nic ponadto. Natomiast Symfony to takie większe klocki dla leniuszków programistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...