Skocz do zawartości

[PHP] Taki skrypt...


Moe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, niestety, nie znam żadnych kursów PHP, ponieważ uczyłem się z książek. Jak byś był zainteresowany kupnem, to w EMPIKu są książki bardzo tanio i zawierają bardzo treściwe informacje.

Co do tego skryptu, to możesz go zrobić na takiej zasadzie, że wyświetlasz formularz, wybierasz sobie styl (spamer, zboczeniec, złodziej) i do tego są np. 3 pola. Jedno pole to imię, drugie to nazwisko, a trzecie - wiek. Następnie tworzysz sobie skrypt, który przechwytuje informacje z formularza. Ten skrypt może załączać plik ze stylem. No i to w sumie ogólna zasada. W pliku stylu dajesz - zamiast konkretnych danych - zmienne przechowujące imię, nazwisko i wiek. I to wszystko. Jeżeli będziesz potrzebował jakiegoś przykładu to pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie, jak w php zrobić taki skrypt a'la http://generator.oriet.pl/.

Bardzo mi to potrzebne.

 

Pozdro,

Moe

1.zapisujesz podane nazwy do zmiennych

2.otwierasz plik w którym jest szablon

3.wpisujesz w stronę ze szablonem dane wcześniej nazwy

4.zapisujesz gotową stronę

 

sam kod dam póżniej ;>

 

E:bo teraz brak czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To jest jakiś szalony framework, co wersję to inne pomysły i kompletna zmiana działania, zamiast jedynie poprawek i ulepszeń, do tego o wersji v3 długo nie było nic na stronie głównej (chyba z rok) i kto się mniej interesował to nawet nie wiedział o jej istnieniu. Fakt, framework prosty, ale co to za framework, który z każdą poprawką całkowicie może zmienić Ci działanie aplikacji?

Sprawdź Yii, chociaż ja nie będę wskazywał na jeden konkretny framework, bo każdy jest dobry w innej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie jest źle, po prostu niektórzy się uważają za specjalistów i wszechwiedzących i krytykują rozwiązanie innych, sami nie potrafiąc się podzielić.

A ja uważam, że lepszy rydz niż nic, nawet, jeśli ktoś nie ma super umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...