Skocz do zawartości

Zablokowane wybory


TheMarcQ

wybory  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kogo typujecie

    • Komorowski
      16
    • Kaczyński
      15


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Parta PiS według mnie jest pełna nienawiści do innych nacji, lub orientacji seksualnych. W tych czasach taka partia się do władzy nie nadaje, zwłaszcza że identyfikują się z takimi śmieciami jak Rydzyk, nie wiem czy o tym słyszeliście, ale jedna ze spekulacji Ojca Derektora brzmiała że mgła pod Smoleńskiem została wywołana CELOWO. Oto doskonały przykład tego że partia ta nienawidzi Rosjan, chcąc ich oczernić na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zagłosuję na kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Co do waszych postów wcześniejszych, trzeba wyraźnie rozróżnić funkcję jaką pełni rząd a jaką Pan Prezydent, jak coś to macie ładnie napisane w konstytucji naszego pięknego kraju. Moim zdaniem chcąc dobrze wybrać prezydenta musimy, poznać potencjalnego kandydata na niego na ile tylko możemy. Cały ten proces musi być rozpoczęty dużo wcześniej, gdyż człowieka poznaję się w różnych sytuacjach życiowych. Uważam, że wielkim złem dla naszej ojczyzny jest wybór kandydata w ślepo, tylko dlatego że ktoś jest z jakieś partii etc. Każdy z nas powinien osobiście (podkreśliłbym wężykiem ale nie umiem) ocenić kandydatów i wybrać świadomie, swoim zdaniem osobę, która nadaję się najlepiej na ten urząd. Przy czym jeżeli chcemy kogoś "namówić" do głosowania na "naszego" kandydata to podkreślajmy jego dobre cechy, a nie że krzyczy się jaki jego przeciwnik jest (i tu same złe rzeczy). To do niczego dobrego nie prowadzi.

Co do manipulacji to człowiek jest im poddawany na każdym kroku, lecz najgorzej gdy człowiek ślepo wierzy w to co uwierzył/zobaczył, po prostu nie filtruje informacji.

Uważam że osoby manipulowane są we wszystkich mediach, we wszelkich przejawach życia społecznego, nawet na gmclanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze wypociny to już nie wiem o czym w ogóle zaczęliście mówić, a Nikas wyskoczył zupełnie nie od parady (nie, wrzucanie na siłę obrazków z chanów nie jest fajne). Ale skomentuję parę wypowiedzi tutaj wedle swojego punktu widzenia:

Parta PiS według mnie jest pełna nienawiści do innych nacji, lub orientacji seksualnych

Z tym ostatnim się z nimi w zupełności zgadzam :) . W końcu są partią konserwatywną, to ciężko żeby wprowadzali małżeństwa homoseksualne. To akurat, jak dla mnie, jest tylko na plus dla PiSu.

ale jedna ze spekulacji Ojca Derektora (...) Oto doskonały przykład tego że partia ta(...)

Co ma opinia jednego człowieka nienależącego do danej partii do tego co dana partia uważa? Nic, kompletnie nic.

chcąc ich oczernić na każdym kroku.

Po części mają rację, bo zachowanie rządu PO po katastrofie to totalna kpina i farsa. Powinni to badać Polacy, albo międzynarodowa komisja i to OD RAZU po katastrofie, to by nie było durnych teorii spiskowych. Inna sprawa, że skutki oddania śledztwa Rosjanom są widoczne, jak chociażby to, że niekompletne zapisy czarnych skrzynek nam oddali, czy to, że są same utrudnienia związane z rzeczami ofiar i pozostałościami na miejscu katastrofy.

Najlepszy by był Kalisz

Człowiek z równie słabą prezencją co Komorowski. Jeżeli chodzi o SLD, to z Napieralskim jako kandydatem trafili dość dobrze.

glosy ka kaczynskiego to glosy na stary komunistyczny sposob rzadzenia - zamordyzm

Wolisz Komorowskiego, który przepchnie każdą głupotę PO, a ta partia wymyśliła już niejedną? Zresztą: http://markd.pl/afery-po/ <- na prawdę PO jest taką świętą partią, że chciałbyś im dać rządy absolutne?

Moj tata twierdzi, ze Kaczynski nie moze wygrac, bo wtedy nie byloby Pierwszej Damy (w sumie nie wiem, o co chodzi).

:DDDDDD . Gwoli ścisłości, jeżeli prezydent nie posiada żony, to rolę Pierwszej Damy może przejąć dowolna kobieta z jego rodziny (np. Marta, córka Lecha), bądź jakaś znana, ceniona na świecie Polka (np. Szymborska, chociaż ta jak popiera Komorowskiego, to raczej by nie wzięła tej roli).

głosowałem na JKM, a teraz zagłosuje na... jarka (możecie mnie zlinczować), bo ich poglądy dużo się nie różnią, a nie chcę by krajem rządziła jedna partia, do tego biorąca nas za idiotów.

+1 . Sam tak zresztą głosowałem i tak zamierzam.

 

Zresztą, od siebie powiem tyle. Kandydat na którego głosowałem w pierwszej turze nie przeszedł dalej, a wybór w drugiej turze jest całkowicie do dupy. W zasadzie jedynym argumentem za Kaczyńskim jak dla mnie jest to, że nie jest z PO, więc partia ta nie będzie miała władzy absolutnej. Zresztą, Komorowski jak dla mnie jest człowiekiem który kompletnie się nie nadaje na prezydenta. Nie ma prezencji i mimo, że przez telewizję (czyt. TVN) jest wręcz ubóstwiany, to jednak nie potrafią zatuszować jego totalnych wpadek (wyjście z NATO, przyjemność odwiedzania powodzian, itd.). Poza tym, Komorowski nie ma żadnego konkretnego programu, więc jego rządy to będzie po prostu podpisywanie ustaw które mu Tusk wyłoży na biurko. Jaki to ma sens? Zresztą, PO wtedy mogłoby zrealizować swój przecudowny plan zniesienia wyborów prezydenckich na rzecz prezydenta wybieranego przez parlament. Wtedy nic już by nie powstrzymywało parlamentu przed wypuszczaniem durnot, takich jak chociażby cenzurowanie internetu.

Nie przepadam za Kaczyńskim, ale druga tura jest od wybierania mniejszego zła, a czy tego chcę czy nie, to on jest tym mniejszym złem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim się z nimi w zupełności zgadzam :) . W końcu są partią konserwatywną, to ciężko żeby wprowadzali małżeństwa homoseksualne. To akurat, jak dla mnie, jest tylko na plus dla PiSu.

Tylko się wtrącę z takim szczegółem drobnym: czołowym argumentem (w ogóle są jakieś inne sensowne?) przeciw małżeństwom homoseksualnym jest religijna geneza pojęcia małżeństwa. W takim razie należałoby jednak ograniczyć znaczenie tegoż do czysto religijnego, tzn pozbawić słowo 'małżeństwo' jakiejkolwiek wagi prawnej. Wówczas dowolna para mogłaby się cieszyć tymi samymi swobodami (np. dotyczącymi dziedziczenia) niezależnie od konfiguracji płciowej, podczas gdy małżeństwo zachowałoby świętość, jaką kojarzą z nim osoby wierzące.

 

Tylko kto, do kroćset, coś tak oczywistego włączy do programu, o realizacji nie wspominając?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woock:

Samo słowo małżeństwo, nawet nie patrząc na to religijnie, wskazuje na związek kobiety i mężczyzny. Przecież cząstka "żeństwo" wywodzi się od "żena" (żona), więc nie ma tu mowy o dwóch panach którym zachciało się żyć razem. Zresztą, powtórzę tu pogląd mojego ulubionego polityka, że jak gej z gejem chcą być w związku, to mogą sobie założyć spółkę o nazwie "Małżeństwo tego i tamtego" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woock:

Samo słowo małżeństwo, nawet nie patrząc na to religijnie, wskazuje na związek kobiety i mężczyzny. Przecież cząstka "żeństwo" wywodzi się od "żena" (żona), więc nie ma tu mowy o dwóch panach którym zachciało się żyć razem. Zresztą, powtórzę tu pogląd mojego ulubionego polityka, że jak gej z gejem chcą być w związku, to mogą sobie założyć spółkę o nazwie "Małżeństwo tego i tamtego" :) .

Nie rozumiesz. Niech słowo wskazuje sobie na co chce - niech tylko nie ma jakiejkolwiek wagi prawnej. Niech dowolna ustawa mówiąca o prawach małżeństw zamiast tego mówi o prawach związków cywilnych niezależnie od konfiguracji płciowej, a wszyscy zajmujący stanowisko w tej kwestii będą mieli to, czego chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...